Naga Markets1 października 2013 7:10

Sesja Amerykańska:

Handel w trakcie sesji w Stanach Zjednoczonych rozpoczął się blisko zakresu 1,3550 USD, jednak parę godzin później kurs wymiany na głównej parze walutowej wynosił już 1,3518 USD. Lekkie odbicie na dolarze znalazło odzwierciedlenie również na pozostałych parach walutowych, w tym AUD/USD czy USD/JPY, jednak ciężko mówić o wyraźniejszym impulsie.

Sesja Azjatycka:

Gracze w Tokio zdecydowali się przetestować maksima z sesji amerykańskiej w konsekwencji kurs eurodolara powrócił do okolic 1,3550 USD. Równocześnie należy zwrócić uwagę na silny impuls wzrostowy na AUD/USD po posiedzeniu RBA.

Kluczowe wydarzenia ostatnich 24 godzin:

– W poniedziałek po południu dolar tracił na wartości, gdyż na rynku nasilał się niepokój, którego źródłem były przedłużające się negocjacje budżetowe w USA. W niedzielę kontrolowana przez republikanów Izba Reprezentantów przyjęła ustawę warunkującą finansowanie rządu odroczeniem o rok reformy systemu ubezpieczeń zdrowotnych, sztandarowego punktu programu prezydenta Baracka Obamy. Demokraci, którzy mają z kolei większość w Senacie, zapowiedzieli, że ustawę tę odrzucą. Kongresmeni mają ponadto czas do połowy października, by porozumieć się w sprawie podniesienia pułapu długu USA. Jeśli tego nie zrobią, kraj może być zmuszony ogłosić niewypłacalność.

– RBA zdecydował się utrzymać stopy na poziomie 2,5% równocześnie nie sygnalizując nowych metod luzowania, co przełożyło się pozytywnie na notowania A$ na rynku.

Autor: Konrad Ryczko BossaFX

Wypróbuj darmowe Demo BossaFX: LINK
lub konto Real: LINK

Comparic Forex Broker

Te artykuły również Cię zainteresują


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here