Naga Markets7 marca 2013 8:30

Sesja amerykańska: Niemal przez całą amerykańską sesję notowania eurodolara systematycznie poruszały się na południe, schodząc poniżej poziomu 1,30. Dolar wyraźnie umacniał się także względem japońskiego jena, brytyjskiego funta oraz szwajcarskiego franka.

Sesja azjatycka: Podczas sesji w Azji nastąpiło uspokojenie nastrojów na rynkach walutowych. Notowania USD/CHF wpadły w konsolidację na wypracowanym wysokim poziomie (ok. 0,9480), natomiast funt, jen oraz euro odrobiły część wcześniejszych strat względem dolara.

Kluczowe wydarzenia ostatnich 12 godzin:

– W Japonii odbyło się ostatnie posiedzenie BoJ pod przewodnictwem Masaaki Shirakawy. Zgodnie z oczekiwaniami, BoJ nie zmienił na nim podstawowych parametrów polityki pieniężnej, w tym stóp procentowych, deklarując utrzymanie głównej stopy w przedziale pomiędzy 0 a 0,1%. Bank centralny odrzucił natomiast propozycję przyspieszenia nielimitowanych zakupów aktywów.

– Według marcowej Beżowej Księgi, aktywność gospodarcza w USA poprawiała się w tempie umiarkowanym lub skromnym w styczniu i na początku lutego. Większość z 12 dystryktów zanotowała poprawę na rynku pracy oraz na rynku nieruchomości.

Autor: Dorota Sierakowska BossaFX


Te artykuły również Cię zainteresują
Comparic Forex BrokerConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here