Naga Markets6 marca 2013 7:20

Sesja Amerykańska: Handel w trakcie godzin sesji w Stanach Zjednoczonych przyniósł ponowny test okolic 1,30 EUR/USD, a następnie wygenerowanie impulsu wzrostowego w kierunku oporu na 1,3054 USD. Analogiczny scenariusz obserwowaliśmy na kwotowaniach funta szterlinga, jednak dynamika odbicia była zdecydowanie niższa. Ponadto zgodnie z wczorajszym wpisem – nastąpiło odbicie na notowaniach NZD/USD, które powróciły w zakres przebitego ograniczenia technicznego.

Sesja Azjatycka: Obrót w Tokio doprowadził do testu okolic 1,3068 USD. Analogiczny obszar testowaliśmy w trakcie sesji w Londynie, gdzie dalsze wzrosty napotkały silną barierę w postaci ww. oporu. Nieznacznie umacnia się japoński jen, jednak ruch ten mieści się w ramach zwyczajowej zmienności.

Kluczowe wydarzenia ostatnich 12 godzin:

– W styczniu za obniżką stóp procentowych głosowało dziewięciu obecnych na posiedzeniu członków Rady Polityki Pieniężnej. Przeciw uchwale nikt nie głosował, wynika z publikacji w Monitorze Sądowym i Gospodarczym.

– W ostatnim kwartale 2012 roku PKB Australii powiększył się o 0,6%, natomiast w ujęciu rocznym wzrost sięgnął 3,1%. W III kwartale australijski PKB wzrósł o 0,7% k/k i o 3,1% r/r.Rynek prognozował, że w IV kwartale gospodarka Australii rozwijała się w tempie 0,6% k/k i 3% r/r.

Autor: Konrad Ryczko BossaFX

Comparic Forex Broker

Te artykuły również Cię zainteresują


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here