Naga Markets4 kwietnia 2013 7:20

Sesja Amerykańska:

Handel podczas godzin sesji w Stanach Zjednoczonych przyniósł wzrost notowań eurodolara po gorszych od oczekiwań wskazaniach z amerykańskiej gospodarki. Para EUR/USD ustanowiła intra-sesyjne maksimum na poziomie 1,2863 USD. Spadek wartość dolara znalazł odzwierciedlenie również na innych zestawieniach, m.in. GBP czy JPY chwilowo korygując aktualne trendy.

Sesja Azjatycka:

Obrót w Tokio przynosi jak dotąd próbę mocniejszego osłabienia eurodolara. Po okresie względnej stabilizacji w zakresie 1,2839 – 1,2852 USD kwotowania wybiły się poprzez dolne ograniczenie. Dodatkowo obserwujemy skokowe osłabienie japońskiego jena po tym jak BoJ zdecydował się podwyższyć wartość programu skupu aktywów.

Kluczowe wydarzenia ostatnich 24 godzin:

– Cypr przyjął plan stabilizacji systemu bankowego i finansów rządowych, aby móc skorzystać z pakietu międzynarodowej pomocy finansowej wysokości 10 mld euro. Dla wyspy oznacza to m.in. wzrost podatków, restrukturyzację banków i prywatyzację.

– BoJ podwyższył nielimitowany w czasie program skupu aktywów (stimulus) oraz zwiększył duration posiadanych rządowych obligacji (z 3 do 7 lat).

Autor: Konrad Ryczko BossaFX

Comparic Forex Broker

Te artykuły również Cię zainteresują


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here