Naga Markets31 lipca 2013 7:00

Sesja Amerykańska:

W trakcie handlu podczas sesji w Stanach Zjednoczonych eurodolar zanotował spadek do okolic 1,3233 USD, zatrzymując się jednak w granicach ostatniej zmienności. Umocnienie amerykańskiej waluty znalazło odzwierciedlenie również na pozostałych parach walutowych, gdzie dolar zyskał m.in. do japońskiego jena czy funta szterlinga. Co ciekawe pary surowcowe pozostały stabilne.

Sesja Azjatycka:

Obrót w Tokio przynosi jak dotąd ograniczenie zmienności na rynku – eurodolar oscyluje w zakresie 1,3251-1,3267 USD. Dodatkowo obserwujemy lekkie osłabienie par surowcowych oraz korektę wcześniejszego umocnienia dolara na USD/JPY.

Kluczowe wydarzenia ostatnich 24 godzin:

– Sporządzany przez instytut Conference Board indeks obrazujący nastroje amerykańskich konsumentów spadł w lipcu do 80,3 punktu z 82,1 punktu po korekcie w czerwcu, podał we wtorek instytut. Analitycy ankietowani przez Agencję Reutera prognozowali, że indeks pozostał bez zmian 81,4 punktu. Badania Conference Board opierają się na wynikach ankiety rozsyłanej co miesiąc do pięciu tysięcy amerykańskich gospodarstw domowych. Nastroje Amerykanów mają kluczowe znaczenie dla kondycji gospodarki, ponieważ wydatki konsumentów odpowiadają za ponad dwie trzecie amerykańskiego Produktu Krajowego Brutto (PKB).

Autor: Konrad Ryczko BossaFX

Wypróbuj darmowe Demo BossaFX: LINK
lub konto Real: LINK

Comparic Forex Broker

Te artykuły również Cię zainteresują


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here