Naga Markets26 lutego 2013 7:30

Sesja Amerykańska: W trakcie sesji w Stanach Zjednoczonych notowania eurodolara zanotowały potężny spadek z okolic 1,3317 USD do poziomu 1,3088 USD. Zniżka kwotowań wspólnej waluty powiązana była z doniesieniami z Włoch. Równie silny ruch obserwowaliśmy na większości zestawień związanych z euro (w tym na EUR/GBP oraz EUR/JPY). Beneficjentem wzrostu awersji do euro okazał się funt szterling, który zyskał zarówno wobec euro jak i amerykańskiej waluty.

Sesja Azjatycka: Obrót w Tokio przynosi dalszy spadek kwotowań eurodolara – para pogłębiła minima do 1,3038 USD. Równocześnie w przypadku pozostałych zestawień związanych z euro byliśmy świadkami próby wygenerowania mocniejszego odbicia. Polski złoty pozostaje stabilny przy 4,1577 EUR/PLN.

Kluczowe wydarzenia ostatnich 12 godzin:

– Wybory do włoskiej Izby Deputowanych wygrała centrolewicowa Partia Demokratyczna (PD) Pierluigi Bersaniego, ale w Senacie najwięcej głosów zebrała prawicowa koalicja Silvio Berlusconiego, poinformowała w poniedziałek Sky TV.

– Jeśli ostateczne wyniki potwierdzą niejednoznaczne projekcje wyników parlamentarnych we Włoszech, konieczne będzie rozpisanie kolejnych, powiedział w poniedziałek rzecznik do spraw gospodarki centrolewicowej Partii Demokratycznej (PD).

Autor: Konrad Ryczko BossaFX

Comparic Forex Broker

Te artykuły również Cię zainteresują


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here