Naga Markets14 marca 2013 8:30

Sesja amerykańska:

Na początku amerykańskiej sesji dolar był silny, jednak po wcześniejszym kilkugodzinnym ruchu EUR/USD na południe, notowania tej pary walutowej nieco odbiły w górę. Niemniej jednak, korekta spadku była delikatna. Podczas sesji w USA wartość dolara stabilizowała się także względem franka, funta i jena.

Sesja azjatycka:

Na początku sesji w Azji dolar amerykański osłabił się względem euro, funta, franka i jena, jednak w kolejnych godzinach nadrobił tę stratę z nawiązką.

Kluczowe wydarzenia ostatnich 12 godzin:

– W lutym bezrobocie w Australii pozostało na poziomie 5,4%, co było pozytywnym zaskoczeniem dla inwestorów. Rynek oczekiwał wzrostu stopy bezrobocia do 5,5% z 5,4%. Ponadto, w lutym zatrudnienie wzrosło o 71,5 tys. i sięgnęło 11,628 mln, podczas gdy prognozowano wzrost na poziomie 10 tys. To największy miesięczny skok zatrudnienia w Australii od 12 lat.

– W czwartek izba niższa japońskiego parlamentu zatwierdziła nominację Haruhiko Kurodę na stanowisko nowego prezesa Banku Japonii (BoJ) oraz Kikuo Iwata i Hiroshi Nakaso na stanowiska wiceprezesów w banku centralnym.

– W styczniu 2013 roku produkcja przemysłowa w Japonii wzrosła jedynie o 0,3 M/M i spadła o 5,8% R/R. Jest to wyraźna rewizja wstępnych szacunków w dół.

– Bank Rezerw Nowej Zelandii (RBNZ) na posiedzeniu w dniu 13 stycznia 2013 roku nie zmienił wysokości stóp procentowych, pozostawiając główną z nich (Official Cash Rate) na rekordowo niskim poziomie 2,5%. Rynek oczekiwał takiej właśnie decyzji.

Autor: Dorota Sierakowska BossaFX

Comparic Forex Broker

Te artykuły również Cię zainteresują


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here