Naga Markets13 marca 2013 8:20

Sesja amerykańska:

Kurs eurodolara rozpoczął amerykańską sesję od wyraźnego ruchu w dół, będącego odreagowaniem po wcześniejszej gwałtownej zwyżce. Dolar umocnił się także wobec franka szwajcarskiego. Natomiast na wykresie USD/JPY można było zaobserwować konsolidację po wcześniejszych spadkach.

Sesja azjatycka:

Podczas azjatyckiej sesji notowania kursu USD/JPY kontynuowały delikatną zniżkę, która dominowała na wykresie tej pary walutowej wczoraj. Dolar systematycznie osłabia się w ciągu ostatnich godzin także względem euro, franka oraz funta.

Kluczowe wydarzenia ostatnich 12 godzin:

– Izba wyższa parlamentu Japonii poprze Kurodę i Nakaso, jednak brakuje głosów do zatwierdzenia kandydatury Iwata na wiceprezesa BoJ.

– Przedstawiciele partii Demokratów z amerykańskiego Senatu poinformowali, że przedstawią oni w środę szczegółowy plan redukcji deficytu o 1,85 mld USD na przestrzeni 10 lat. Plan ma zakładać zarówno cięcia wydatków, jaki i podwyżki podatków dla bogatych.

– Elżbieta Chojna-Duch, członek Rady Polityki Pieniężnej, powiedziała, że marcowa obniżka powinna się przyczynić do poprawy sytuacji gospodarczej. Chojna-Duch uważa, że inflacja może spaść poniżej celu inflacyjnego, a już w kwietniu inflacja może spaść do 1,3-1,4%.

Autor: Dorota Sierakowska BossaFX

Te artykuły również Cię zainteresują
Comparic Forex BrokerConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here