whitebit

12 marca 2013 8:04

Sesja amerykańska: Podczas amerykańskiej sesji notowania eurodolara rosły, zatrzymując się w okolicach 1,3050. W tym samym czasie dolar osłabiał się także względem franka szwajcarskiego oraz funta brytyjskiego. Amerykańska waluta pozostawała jednak silna względem jena japońskiego.
Sesja azjatycka: Większość azjatyckiej sesji przeminęło na odbudowywaniu wartości przez amerykańskiego dolara, który w ciągu ostatnich godzin niwelował wcześniejsze osłabienie i umacniał się względem euro, funta i franka. Niemniej jednak, w tym samym czasie dolar był słaby względem jena.

Kluczowe wydarzenia ostatnich 12 godzin:

– Prezes NBP, Marek Belka, powiedział, że obecnie nie jest właściwy moment na rozważanie dalszych obniżek stóp. Belka podkreślił jednak, że nie wyklucza dalszego luzowania polityki pieniężnej.

– Według agencji Nikkei, możliwe nadzwyczajne posiedzenie BoJ zaraz po objęciu fotela prezesa przez Kurodę, podczas którego dojdzie do dalszego luzowania polityki pieniężnej.

– Inflacja konsumencka CPI w Niemczech znalazła się w lutym na poziomie 0,6% m/m oraz 1,5% r/r, natomiast inflacja HICP – odpowiednio na poziomie 0,8% i 1,8%. Są to finalne odczyty, które okazały się zgodne z rynkowymi oczekiwaniami.

Autor: Dorota Sierakowska BossaFX
Comparic Forex BrokerZapisz się do newslettera Comparic.pl >>Conotoxia


Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>
Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>Dalsza część artykułu pod filmem
  • Powiązane zagadnienia:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj