Naga Markets

11 marca 2013 8:30

Sesja azjatycka:

Po piątkowej mocnej zwyżce wartości amerykańskiego dolara, początek nowego tygodnia przynosi uspokojenie nastrojów na rynkach walutowych i delikatne osłabianie się amerykańskiej waluty względem euro, funta brytyjskiego i franka szwajcarskiego. Natomiast kurs USD/JPY pozostaje stabilny podczas azjatyckiej sesji.

Kluczowe wydarzenia ostatniego weekendu:

– W sobotę pojawiły się słabe dane makro z Chin. Dynamika produkcji przemysłowej oraz sprzedaży detalicznej w okresie styczeń-luty br. okazała się niższa od oczekiwań. Dynamika produkcji przemysłowej w pierwszych dwóch miesiącach roku okazała się najsłabsza od 2009 r., natomiast dynamika sprzedaży detalicznej – najsłabsza od 2004 r.

– W styczniu znacząco spadły zamówienia na sprzęt, maszyny i urządzenia w Japonii, jak wynika z danych opublikowanych dzisiaj w nocy przez japoński rząd. Zamówienia spadły aż o 13,1% M/M, po tym jak w grudniu 2012 roku wzrosły one o 2,8% M/M.

Autor: Dorota Sierakowska BossaFXComparic Forex BrokerŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here