Naga MarketsSesja Amerykańska:

W trakcie sesji w USA eurodolar zanotował wzrost do poziomu 1,3872 USD w reakcji na wystąpienie szefa EBC. Ruch wzrostowy na euro widoczny był na większości zestawień walutowych przynosząc mocne odreagowanie m.in. na EUR/GBP czy EUR/CHF.

Te artykuły również Cię zainteresują
Sesja Azjatycka:

Podczas obrotu w Tokio eurodolar przeszedł w stan konsolidacji na 1,3854-1,3867 USD. Ponadto obserwujmy próby odreagowania m.in. na USD/TRY po silnym spadku w godzinach wcześniejszych.

Kluczowe wydarzenia ostatnich 24 godzin:

– Europejski Bank Centralny (ECB) bacznie obserwuje sytuację na rynku pieniężnym i w razie potrzeby jest gotów użyć wszelkich dostępnych instrumentów, powiedział w czwartek prezes banku Mario Draghi. Zawieszenie sterylizacji płynności powstałej na skutek programu Securities Markets Programme (SMP) jest jednym z instrumentów, jakie ma do dyspozycji Europejski Bank Centralny (ECB), ale na razie nie ma powodów, by go użyć, ocenił prezes ECB. Europejski Bank Centralny (ECB) dostrzega znaczący wpływ kryzysu na Ukrainie na gospodarkę Ukrainy i Rosji. Niepewność ta ma także “pewien” wpływ na niektóre państw ościenne, stwierdził Draghi.

Autor: Konrad Ryczko BossaFXConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here