Naga MarketsSesja Amerykańska:
W trakcie sesji w USA byliśmy świadkami podwyższonej zmienności w reakcji na napływające dane zza oceanu. Eurodolar po teście okolic 1,3707 USD odreagował do okolic 1,3746 USD. Na pozostałych zestawieniach ciężko mówić o bardziej znaczących ruchach, gdyż większość par pozostawała w ramach wypracowanej wcześniej konsolidacji.
Sesja Azjatycka:
Podczas obrotu w Tokio eurodolar nieznacznie zniżkuje do okolic 1,3724 USD. Wydarzeniem sesji jest jak dotąd publikacja danych z Australii, które wyraźnie umocniły AUD na większości zestawień.
Kluczowe wydarzenia ostatnich 24 godzin:
– Prezes Narodowego Banku Polskiego (NBP) Marek Belka powiedział, że zawarte w środowym komunikacie sformułowanie, iż stopy powinny pozostać bez zmian co najmniej do końca trzeciego kwartału, nie oznacza obietnicy ich wzrostu po upływie tego okresu.
– W lutym 2014 roku w sektorze prywatnym w USA przybyło 139.000 miejsc pracy wobec wzrostu o 127.000 etatów w styczniu po korekcie, wynika ze środowego raportu prywatnej agencji zatrudnienia ADP. Analitycy oczekiwali, że w lutym przybyło 160.000 miejsc pracy wobec 175.000 przed korektą miesiąc wcześniej.
– Dolar umacniał się w środę mimo publikacji gorszych od oczekiwań lutowych danych z amerykańskiego rynku pracy, ponieważ inwestorzy po raz kolejny uznali, że słabszy odczyt jest przede wszystkim skutkiem złej pogody.

Autor: Konrad Ryczko BossaFX

Te artykuły również Cię zainteresują


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBlok po 22 – AUD/NZD
Następny artykułSetupy Price Action 6 marca 2014: AUDNZD, EURJPY, NZDUSD, USDJPY
Redaktor Naczelny Comparic.pl. Trader od 2003r., zawodowo od 2006r. na rynku Forex. Zwolennik technicznego podejścia do rynków - obecnie skupia się na technice Ichimoku oraz Price Action, z której prowadzi szkolenia i seminaria. Szczególną uwagę w tradingu zwraca na korzystny stosunek zysku do ryzyka. Prelegent na wielu konferencjach dotyczących inwestowania na rynkach kapitałowych, jako wykładowca współpracuje z największymi brokerami w Polsce i na świecie. Wiceprezes Fundacji FxCuffs - Edukacja i Rozwój Rynków Finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here