Naga MarketsSesja Amerykańska:

Początek sesji w USA przyniósł podwyższoną zmienność na kwotowaniach głównej pary walutowej. Eurodolar oscylował w zakresie 1,3502-1,3545 USD. Zmienność ta wynikała z wyceny amerykańskiego dolara, który dynamicznie zareagował na dane fundamentalne. W konsekwencji większość par związana z USD zanotowała mocniejsze ruchu, m.in. USD/JPY czy USD/CAD.

Sesja Azjatycka:

Pierwsze godziny handlu w Tokio przynoszą spadek eurodolara do okolic 1,3514 USD. Ponadto należy zwrócić uwagę na mocny wzrost na parze AUD/USD, gdzie dolar australijski dynamicznie zareagował na lepszy od oczekiwań pakiet danych makro.

Kluczowe wydarzenia ostatnich 24 godzin:

– W środę jen umacniał się, zbliżając się do wielomiesięcznych szczytów, ponieważ sytuacja na giełdach i rynkach wschodzących pozostawała niepewna, skłaniając inwestorów do zwrócenia się ku bardziej bezpiecznym aktywom.
– Z ankiety Reutera wynika, iż wegierski forint poradzi sobie z obecnymi zawirowaniami na rynkach wschodzących i w ciągu najbliższych 12 miesięcy umocni się najsilniej spośród walut Europy Środkowo-Wschodniej.
– Ostatnie osłabienie kursu złotego ma charakter przejściowy i nie wydaje się, aby bank centralny musiał reagować na zawirowania na rynkach wschodzących, powiedział w środę prezes Narodowego Banku Polskiego (NBP) Marek Belka.
– W styczniu 2014 roku w sektorze prywatnym w USA przybyło 175.000 miejsc pracy wobec wzrostu o 227.000 etatów w grudniu 2013 roku po korekcie, wynika ze środowego raportu prywatnej agencji zatrudnienia ADP. Analitycy oczekiwali, że w grudniu przybyło 180.000 miejsc pracy wobec 238.000 przed korektą miesiąc wcześniej.Wypróbuj darmowe Demo BossaFX: LINK
lub konto Real: LINK

Te artykuły również Cię zainteresują


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here