Naga MarketsSesja amerykańska:

Wzrost awersji inwestorów do ryzyka został wczoraj odzwierciedlony poprzez ucieczkę w kierunku amerykańskiego dolara. Podczas trwania sesji w USA wobec amerykańskiej waluty na wartości traciły m.in. euro, jen japoński, funt brytyjski oraz frank szwajcarski.

Sesja azjatycka:

Podczas trwania sesji w Azji presja na wzrost wartości dolara nadal była widoczna, jednak notowania walut były już bardziej stabilne niż we wcześniejszych godzinach. Dopiero dzisiaj rano EUR, CHF, GBP i JPY próbują odrobić część strat względem USD.

Kluczowe wydarzenia ostatnich godzin:

– Upłynął termin rzekomego ultimatum ws. złożenia broni, jakie rosyjska flota miała postawić ukraińskim żołnierzom na Krymie, grożąc szturmem – szturmu nie było;
– RBA zdecydował o pozostawieniu stóp procentowych na dotychczasowym poziomie. Oznacza to utrzymanie głównej stopy na poziomie 2,5%. Decyzja ta jest zgodna z rynkowym konsensusem.
– Barack Obama powiedział, że USA rozważają możliwość wprowadzenia sankcji dyplomatycznych i gospodarczych, mogących doprowadzić do izolacji Rosji na arenie międzynarodowej.Autor: Dorota Sierakowska BossaFXConotoxia

Te artykuły również Cię zainteresują
Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here