Naga MarketsSesja amerykańska:

Eurodolar rozpoczął amerykańską sesję od wzrostu i utrzymywał swą siłę do końca amerykańskiej sesji. USD był słaby także względem jena japońskiego i franka szwajcarskiego, jednak był silny w relacji do funta brytyjskiego.

Te artykuły również Cię zainteresują
Sesja azjatycka:

Sesja w Azji przyniosła odrabianie strat dolara względem jena, franka oraz euro, jednak wczesne godziny poranne zniwelowały siłę amerykańskiej waluty. Dolar pozostaje jednak relatywnie silny względem funta.

eurusdh1_4.02.png

Kluczowe wydarzenia ostatnich godzin:

– W styczniu indeks ISM dla przemysłu w USA wyniósł 51,3 pkt. wobec 57 pkt. miesiąc wcześniej. Subindeks mówiący o poziomie zatrudnienia w sektorze przemysłowym spadł w tym okresie do poziomu 52,3 pkt. z 55,8 pkt., a subindeks nowych zamówień do 51,2 pkt. z 64,4 pkt, przed miesiącem. Opublikowane dane okazały się znacznie słabsze od rynkowych oczekiwań.

– Na lutowym posiedzeniu, pierwszym w 2014 roku, Bank Rezerw Australii zdecydował o pozostawieniu stóp procentowych na dotychczasowym poziomie. Oznacza to utrzymanie głównej stopy na poziomie 2,5%. Decyzja ta jest zgodna z rynkowym konsensusem.

– Pierwsza w lutym 2014 roku sesja na Wall Street zakończyła się silną wyprzedażą akcji, co wpisuje się w nienajlepsze nastroje dominujące na amerykańskim rynku akcji już od połowy stycznia br. Indeks S&P500 spadł o 2,3%.

Auotr: Dorota Sierakowska BossaFX

Wypróbuj darmowe Demo BossaFX: LINK
lub konto Real: LINKConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here