Naga Markets23 maja 2013 8:30

Sesja Amerykańska:

Handel w trakcie sesji w Stanach Zjednoczonych przebiegał pod znakiem podwyższonej zmienności z uwagi na wystąpienie szefa FED. Początkowe zdania co do utrzymania programu QE stały się pretekstem do ruchu w kierunku 1,30 USD. W chwilę później po słowach o możliwym wprowadzeniu tzw. „exit strategy” notowania dolara skokowo umocniły się spychając kwotowania rynku bazowego do okolic 1,2833 USD. Analogiczny scenariusz – wpierw spadku wartości, a później wzrost wyceny amerykańskiego dolara – obserwowaliśmy na większości par walutowych.

Sesja Azjatycka:

Obrót w Tokio przebiega w zdecydowanie spokojniejszej atmosferze. Kwotowania eurodolara pogłębiły zniżki do okolic 1,2823 USD. Równocześnie wyraźnie umocnił się japoński jen zyskując zarówno wobec dolara jak i wspólnej waluty.

Kluczowe wydarzenia ostatnich 24 godzin:

– Wielu przedstawicieli Fed było zdania, iż potrzeba jest więcej oznak, że gospodarka USA wraca na prostą, aby bank rozważył ograniczenie zakupu aktywów, wynika ze środowego protokołu z posiedzenia banku, które odbyło się w dniach 30 kwietnia-1 maja.

– Szef FED, Ben Bernanke, w trakcie wystąpienia przed Kongresem powiedział, iż jeżeli sytuacja gospodarcza będzie się poprawiać FED może stopniowo ograniczać program stymulacyjny. Bernanke przypomniał, iż długookresowe utrzymywanie ultra-niskich stóp wiąże się również z zagrożeniami natury gospodarczej.

– Wstępny odczyt indeksu PMI HSCB dla Chin za maj wyniósł 49,6 pkt., wobec 50,4pkt. uprzednio.

Autor: Konrad Ryczko BossaFX

Wypróbuj darmowe Demo BossaFX: LINK
lub konto Real: LINK

Comparic Forex Broker

Te artykuły również Cię zainteresują


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here