Naga MarketsSesja amerykańska:

Podczas amerykańskiej sesji kurs eurodolara próbował odrobić wczorajszy poranny spadek, jednak udało się to tylko częściowo. Dolar pozostawał mocny względem japońskiego jena oraz funta brytyjskiego.

Sesja azjatycka:

Podczas sesji w Azji zmienność na wykresach głównych par walutowych jest niewielka. Notowania EUR/USD oraz USD/CHF poruszają się w wąskiej konsolidacji, natomiast kurs GBP/USD znajduje się pod niewielką presją spadkową. Jedynie na USD/JPY widać wyraźną kontynuację wcześniejszego ruchu wzrostowego.

Kluczowe wydarzenia ostatnich godzin:

– Standard & Poor’s Ratings Services obniżył długoterminowy rating Ukrainy do poziomu CCC z wcześniejszego CCC+. Perspektywa ratingu jest negatywna, co oznacza większe prawdopodobieństwo jego dalszej obniżki niż podwyższenia. W opinii agencji sytuacja polityczna na Ukrainie znacznie się pogorszyła, a krajowi grozi bankructwo. To już druga obniżka oceny wiarygodności kredytowej Ukrainy w tym roku.

– Fitch Ratings potwierdził długoterminowy rating Irlandii na poziomie BBB+, poinformowała agencja w piątek, 21 lutego. Perspektywa ratingu jest stabilna.Autor: Dorota Sierakowska BossaFX

Wypróbuj darmowe Demo BossaFX: LINK
lub konto Real: LINKConotoxia

Te artykuły również Cię zainteresują
Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here