Naga MarketsSesja Amerykańska:

W trakcie sesji w USA eurodolar zanotował spadek do 1,3724 USD na bazie publikacji słabszych danych makroekonomicznych. Dynamika dodatkowo pogłębiona została przez względnie jastrzebie zapiski z ostatniego posiedzenia FED. Umocnienie amerykańskiej waluty widoczne było na większości zestawień walutowych.

Sesja Azjatycka:

Wydarzeniem sesji w Tokio jest gorszy odczyt indeksu PMI z Chin. Na rynku obserwujemy dynamiczny spadek wyceny AUD oraz pogorszenie się nastrojów wokół walut emerging markets.

Kluczowe wydarzenia ostatnich 24 godzin:

– W lutym indeks PMI dla przemysłu (HSBC)w Chinach spadł do 48,3 pkt. z 49,5 pkt. (prognoza: 49,4 pkt.) i znalazł się najniżej od 7 miesięcy.
– Większość przedstawicieli Fed opowiada się za kontynuacją stopniowej redukcją skali kupowanych przez bank obligacji w ramach QE3, wynika z protokołu z ostatniego posiedzenia Federalnego Komitetu Otwartego Rynku (FOMC). Kilku przedstawicieli FOMC opowiedziało się za wcześniejszą podwyżką stóp procentowych. Dwóch natomiast sprzeciwiało się dalszym cięciom QE3, gdyż gospodarka wciąż jest słaba.Media cytują wypowiedź Lockharta, który zasugerował podwyżki już w II połowie 2015r.

Forex - poranny przegląd rynków walutowych 20 lutego 2014

Autor: Konrad Ryczko BossaFX

Wypróbuj darmowe Demo BossaFX: LINK
lub konto Real: LINK

Te artykuły również Cię zainteresują


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here