Naga MarketsSesja Amerykańska:

Handel w USA przebiegał pod znakiem odreagowania wcześniejszych spadków na rynku eurodolara. Główna para walutowa ostatecznie zanotowała zwyżkę do okolic ok. 1,3597 USD. Ponadto w dalszym ciągu zyskiwał funt szterling po tym jak BoE podniósł prognozy wzrostu dla gospodarki.

Sesja Azjatycka:

Sesja w Tokio przynosi kontynuację odreagowania na EUR/USD, który testuje zakres 1,3617 USD, jednocześnie znosząc ponad 61,8% spadków z sesji europejskiej. Ponadto warto zwrócić uwagę na mocny spadek kwotowań AUD po słabszych danych z tamtejszego rynku prac.

Kluczowe wydarzenia ostatnich 24 godzin:

– W styczniu eksport Chin wzrósł o 10,6 procent w ujęciu rok do roku, a import zwiększył się o 10 procent, co dało nadwyżkę handlową w wysokości 31,86 miliarda dolarów.
– W środę przed południem dolar australijski i nowozelandzki osiągnęły najwyższy poziom od miesiąca, ponieważ lepsze od oczekiwań dane o bilansie handlowym Chin poprawiły nastroje. Kurs amerykańskiej był zaś stabilny.
– B. Coeure z EBC powiedział, iż zejście do “negatywnej strefy stóp procentowych” było mocno rozważane przez decydentów z instytucji centralnej.Autor: Konrad Ryczko BossaFX

Wypróbuj darmowe Demo BossaFX: LINK
lub konto Real: LINKConotoxia

Te artykuły również Cię zainteresują
Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here