Naga MarketsRealizując obowiązek wynikający z treści wytycznych dotyczących świadczenia usług maklerskich na rynku OTC instrumentów pochodnych opublikowanych przez Komisję Nadzoru Finansowego, TMS Brokers przedstawił wyniki zyskowności swoich klientów w czwartym kwartale 2019 roku. Z raportu tego wyniki, że jedynie w przypadku kontraktów CFD na towary i surowce odnotowano spadek zyskowności polskich traderów.


Wyniki z podziałem na instrumenty i dźwignię

Wyniki za czwarty kwartał minionego roku wskazują, iż drastycznie spadł poziom osób realizujących zysk na ETF’ach z 41,9% raportowanego w Q3 2019 do zaledwie 20%. Spadek zysków odnotowano także wśród klientów handlujących kontraktami CFD na towary (z 52,1% do 47,4%) oraz Indeksy (z 45% do 39,1%). Najlepiej wypadli natomiast inwestorzy handlujący na rynku walutowym (Forex), gdzie zyskowność uplasowała się na poziomie 47,3%, co oznacza wzrost o 4,8 p.p. z 42,5%.

Zyskowność procentowa klientów TMS Brokers w IV kw. 2019 r.
Zyskowność procentowa klientów TMS Brokers w IV kw. 2019 r.

Jak podaje TMS Brokers, zysk lub strata określana jest na podstawie różnic salda księgowego rachunku pieniężnego. W wyliczeniach uwzględniani są klienci, na rachunkach których zamknięto choć jedną transakcję w danym okresie rozliczeniowym (od 1 października do 31 grudnia 2019 roku).

Pod kątem dźwigni finansowej, najwyższą zyskowność (48,4%) osiągali inwestorzy korzystający z lewara wynoszącego od 50:1 do 25:1. Średni poziom zyskowności niezależnie od rynku i wysokości stosowanej dźwigni plasował się natomiast na poziomie 37,8%.

Zyskowność w IV kw. 2019 r. z uwzględnieniem wysokości dźwigni finansowej
Zyskowność w IV kw. 2019 r. z uwzględnieniem wysokości dźwigni finansowej

Wyniki pozostałych brokerów z licencją KNF znaleźć można pod tagiem Q4 2019.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBit Evil zmieni nazwę na Codeaddict i skoncentruje się na rozwoju software house
Następny artykułCADJPY dociera do ważnego oporu – Analiza dla początkujących
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here