Naga MarketsTMS Brokers, Comparic, TMSZgodnie z przepisami Komisji Nadzoru Finansowego, brokerzy świadczący usługi w zakresie rynku FX/CFD inwestorom detalicznym z Polski mają obowiązek publikacji kwartalnych wyników swoich klientów. Jak wynika z raportu za III kwartał 2019, klienci TMS Brokers handlujący towarami poradzili sobie najlepiej i osiągnęli ponad 52% zyskowności.


Akcje i kryptowaluty najgorzej, Forex silny, towary najlepiej

42,5% klientów detalicznych TMS Brokers handlujących na kontraktach różnicy kursowej (CFD) osiągało zysk w minionym kwartale. Lepsze rezultaty notowano jedynie w przypadku handlu towarowego (52,1%) oraz indeksowego (45,0%), Najsłabiej w zestawieniu wypadał natomiast handel na akcjach, gdzie zysk raportowało 18,4% inwestorów oraz handel na kryptowalutach (32,8%).

Zyskowność procentowa klientów TMS Brokers w III kw. br.
Zyskowność procentowa klientów TMS Brokers w III kw. br.

Jak podaje TMS Brokers, zysk lub strata określana jest na podstawie różnic salda księgowego rachunku pieniężnego. W wyliczeniach uwzględniani są klienci, na rachunkach których zamknięto choć jedną transakcję w danym okresie rozliczeniowym (od 1 lipca do 30 września 2019 roku).

Pod kątem dźwigni finansowej, najwyższą zyskowność (47,8%) osiągali inwestorzy korzystający z lewara wynoszącego od 50:1 do 25:1. Średni poziom zyskowności niezależnie od rynku i wysokości stosowanej dźwigni plasował się natomiast na poziomie 37,9%.

Zyskowność w III kw. br. z uwzględnieniem wysokości dźwigni finansowej
Zyskowność w III kw. br. z uwzględnieniem wysokości dźwigni finansowej

Wyniki pozostałych brokerów z licencją KNF znaleźć można pod tagiem Q3 2019.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here