Naga MarketsNoc na rynkach przynosi stan zawieszenia w oczekiwaniu na kluczowe dane z USA, a w dłuższym horyzoncie na rozstrzygnięcie w sprawie sporu handlowego USA-Chiny, potencjalnie na szczycie G20 pod koniec czerwca. Na rynku FX mamy odbicie w stronę bezpiecznych przystani, a rynek akcji koryguje ostatnie wzrosty. Ropa naftowa jest osłabiona przez kolejny słaby raport o zapasach.

  • JPY i CHF są nieco silniejsze z USD/JPY osuwającym się do 108,32, a USD/CHF spadającym do 0,9906. EUR/USD podchodzi do 1,1340.
  • W Australii indeks zaufania konsumentów Westpac spadł nieznacznie do 100,7 z 101,3, co w pierwszej reakcji nie miało przełożenia na rynek walutowy, ale z czasem AUD/USD osunął się z 0,6960 do 0,6945.
Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop
  • Odczyt CPI i PPI z Chin wypadły zgodnie z oczekiwaniami (odpowiednio: 2,7 proc. r/r i 0,6 proc. r/r). Wyższe ceny żywności wsparły wzrost CPI o 0,2 proc. m/m.
  • Rynki akcji biorą na odreagowanie po dwóch zielonych sesjach. Chiński Shanghai Composite traci 0,4 proc., a japoński Nikkei225 spada o 0,2 proc.
  • Ceny ropy naftowej spadają pod presją kolejnego słabego raportu o zapasach. Raport API wskazał na wzrost zapasów ropy w USA w ubiegłym tygodniu o 4,85 mln baryłek, podczas gdy prognozy przed dzisiejszym raportem DoE sugerują spadek o 0,7 mln baryłek. WTI dołuje o 1,9 proc. do 52,25 USD/b.
  • Mocniejsze są złoto i srebro rosnąć o 0,7 proc. odpowiednio do 1336,3 USD/oz i 14,85 USD/oz.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here