Naga MarketsAzjatycka część sesji przebiega spokojnie ze względu na święta na niektórych rynkach. Na FX mocny jest NZD po jastrzębich słowach z banku centralnego. Widać lekkie odreagowanie pesymizmu przy słabości walut defensywnych. Rynek akcji ciągnie w górę. Ropa naftowa pozostaje słaba.

  • NZD znalazł wsparcie w komentarzu wiceprezesa RBNZ, zdaniem którego stopy procentowe powinny pozostać w okolicach obecnego poziomu w przewidywalnej przyszłości. Majowa obniżka stopy OCR była taktyczną decyzją. Bank musi być gotowy do dostosowania do zmieniających się warunków, by realizować swoje cele. NZD/USD skoczył po wypowiedzi i zyskuje dziś najwięcej – do 0,6640 USD.
Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop
  • PKB Australii w I kw. wzrósł o 0,4 proc. k/k, o 0,1 pkt proc. poniżej prognoz. W ujęciu rocznym dynamika wyniosła 1,18 proc., zgodnie z oczekiwaniami. Małe rozczarowanie przejściowo osłabiło AUD do 0,6980 USD, ale kurs szybko odbił do 0,70.
  • Reszta rynku wykazuje oznaki stabilizacji przy niskiej zmienności. Najsłabsze, choć różnice są w granicach 0,1 pkt. proc., są bezpieczne USD, JPY i CHF.
  • Na rynku akcji kontynuowane jest odreagowanie po ostatnich spadkach w ślad za mocną sesja na Wall Street (S&P500 +2,14 proc.). Japoński Nikkei225 rośnie o 1,8 proc., a chiński Shanghai Composite zyskuje 0,4 proc.
  • Bez echa przeszła publikacja PMI dla usług z Chin. W maju indeks spadł do 52,7 z 54,5 przy prognozie 54.
  • Ropa naftowa pozostaje słaba, gdyż w odbiciu przeszkadza raport API o wzrośnie zapasów. W ubiegłym tygodniu zapasy ropy w USA wzrosły o 3,5 mln baryłek, podczas gdy prognozy przed dzisiejszym odczytem DoE wskazują na spadek o -,16 mln baryłek. WTI traci dziś 1 proc. i testuje 53 USD/b.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Te artykuły również Cię zainteresują


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here