Naga MarketsZmiana sentymentu bez wyraźnego powodu prowadzi do spadków indeksów giełdowych, obniżają się rentowności obligacji skarbowych, a na FX dolar dominuje nad walutami rynków wschodzących. Obawy o światowy wzrost i kierunek wojen handlowych są wskazywane jako najprostsza wymówka, ale przetasowania na koniec miesiąca mogą potęgować wahania.

  • Noc przebiega bez nowych informacji w temacie negocjacji handlowych USA-Chiny, ale rynki zdają się być pod wpływem obaw o rozwój relacji handlowych USA-Chiny. Przy ostrym wycofaniu indeksów na Wall Street we wtorek (S&P500 -0,84 proc.), Dziś Azja idzie tym samym tropem. Japoński Nikkei 225 traci 1,2 proc., choć chiński Shanghai Composite rośnie o 0,2 proc.
  • Departament Skarbu USA w publikowanym dwa razy w roku raporcie o sytuacji na rynku walutowym nie nazwał żadnego z partnerów handlowych manipulatorem, ale dokonał zmian w kryteriach. M.in. obniżono próg dla nadwyżki na rachunku bieżącym z 3 proc. do 2 proc. PKB oraz okres czasu analizowany pod kątem stałych interwencji walutowych rozszerzono do 6-12 miesięcy (wcześniej 8-12 miesięcy). W komentarzy w odniesieniu do Chin napisano, że „Chiny powinny podjąć wspólne wysiłki w celu zwiększenia przejrzystości operacji i celów związanych z zarządzaniem kursem walutowym i rezerwami.”
  • Na rynku walutowym po wczorajszej dominacji USD (choć głównie względem walut rynków wschodzących), dziś mamy względne uspokojenie. Awersja do ryzyka zepchnęła USD/JPY do 109,14, ale kurs zdołał odbić. EUR/USD po wczorajszych spadkach zatrzymał się na 1,1160. Ale AUD i NZD są stabilne, co trochę przeczy teorii ucieczki inwestorów od ryzyka.
Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop
  • EUR/PLN pozostaje bez zmian na 4,2970.
  • Na rynku towarowym złoto wróciło na 1280 pod presją drożejącego dolara. Ropa naftowa WTI traci 1 proc. do 58,6 USD/b.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here