Naga Markets
Wtorek w Azji przynosi moment konsolidacji w oparach obaw o eskalację wojen handlowych. Ukojenie przynoszą słowa Trumpa, który wierzy w powodzenie negocjacji. Pomogło to skorygować część z poniedziałkowych ruchów na FX, choć na rynku akcji wciąż jest czerwono.

  • Nastroje na rynkach uległy poprawie w reakcji na doniesienia Bloomberg. Agencja cytuje prezydenta Trumpa, który czuje, że negocjacje z Chinami się powiodą, a przekonamy się o tym za 3-4 tygodnie.
  • USD/CNH cofnął się do 6,8990 z 6,92 na starcie dnia. USD/JPY odbił do 109,63; AUD i NZD są nieco wyżej. EUR/USD wrócił na 1,1237.
Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop
Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop
  • W Australii indeks nastrojów biznesu NAB spadł w maju do 3 z 7 pkt. W komentarzu zwrócono uwagę na postępujące osłabienie w biznesie i spadające zamówienia. AUD nie zareagował na odczyt.
  • Po wczorajszym załamaniu na Wall Street (S&P500 -2,41 proc.), sesja w Azji zaczęła się od spadków, choć w kolejnych godzinach nie widać pogłębienia przeceny. Chiński Shanghai Composite jest względnie stabilny tracąc -0,2 proc. W Japonii Nikkei225 spada o 0,7 proc.
  • Złoto przebiło średnią 55-sesysjną na 1292 i dziś testowało okrągłe 1300, ale tylko przez moment.
  • Ropa WTI stara się pozbierać po silnym zwrocie z wczoraj, gdzie wstępne wzrosty oparte o czynniki fundamentalne zostały później przyćmione przez awersję do ryzyka. Cena rośnie dziś 0,2 proc. do 61,1.


Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego
TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here