Naga MarketsW czwartek rynki konsolidują się, jednocześnie starając się wyciągnąć najwięcej ze szczątkowych informacji. Nieoczekiwany wzrost stopy bezrobocia w Australii uderza w AUD. Rynek akcji jest w klinczu po decyzjach Białego Domu w polityce handlowej.

  • Raport z australijskiego rynku pracy wskazał na wzrost stopy bezrobocia w kwietniu do 5,2 proc. (zamiast utrzymania się na 5 proc.). Dane marcowe zrewidowano w górę do 5,1 proc. Przyrost zatrudnienia (o 28,4 tys., prog. 15 tys.) był przede wszystkim skutkiem wzrost zatrudnienia na niepełny etat, podczas gdy pełnych etatów ubyło (-6,3 tys.). Słabość rynku pracy może przechylić szalę na rzecz obniżek RBA, gdyż bank centralny zwracał uwagę, że solidność tego segmentu skłaniała go ostatnio do pasywnej polityki. AUD/USD zanurkował po danych 0,6890, ale zdołał odrobić część strat.
  • NZD jest spychany niżej „po sąsiedzku”, podczas gdy na pozostałych walutach widać niewielkie wahania.
  • EUR/USD dalej jest w okolicach 1,12, USD/JPY wrócił do 109,50. Za nieco lepszy nastrój odpowiada decyzja Białego Domu o opóźnieniu o 6 miesięcy nałożenia ceł na import samochodów z UE i Japonii. Jednak późniejsza decyzja o wpisaniu na czarną listę Huawei i ZTE pokazuje, że prezydent Trump nie rezygnuje z ostrej polityki handlowej.
Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop
Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop
  • Azjatycki rynek akcji wpierw z zadowoleniem przyjął decyzje względem Japonii i UE, ale ostrzeżenie wobec chińskich spółek technologicznych przygasiły entuzjazm. Japoński Nikkei225 traci 0,7 proc., choć chiński Shanghai Composite rośnie o 0,4 proc.
  • Złoto jest stabilne przy 1296 USD/oz.
  • Ropa naftowa WTI rośnie dziś o 0,6 proc. do 62,4 USD/b przy wsparciu obaw o rosnące napięcia na Bliskim Wschodzie.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here