Naga MarketsIchimoku to strategia inwestycyjna podążania za trendem, świetnie sprawdza się na interwałach H4, D1 i wyższych. W poniższym przeglądzie prezentuję swoje zagrania i obserwacje wykorzystujące Ichimoku, wsparcia i opory oraz formacje Price Action. Możesz również sprawdzić poprzedni przegląd Ichimoku

To już ostatni przegląd w tym roku. W święta i tak niewiele będzie się działo. Pod koniec dzisiejszej sesji zamknę chyba jedyną otwartą pozycję i oddam się świątecznemu klimatowi 🙂 Jeśli jednak macie zamiar handlować w najbliższym czasie, pokażę dziś jeszcze dwie ciekawe pary walutowe. Wesołych świąt!

AUDJPY

Otwarta pozycja ciągle rośnie. W tym momencie daje już 10% zysku. Do TP brakuje jeszcze niecałe 50 pipsów, ale nie ma co liczyć na taki wzrost w trakcie świąt. Dlatego zamierzam zamknąć ją pod koniec dnia i zakończyć rok tradingowy z wyraźnym zyskiem.

Źródło: https://www.tradingview.com/symbols/AUDJPY

GBPAUD

Na wykresie H4 widzimy, że linia Tenkan znalazła się poniżej Kijun, a dwie świece wcześniej doszło do mocnego przebicia Kijun w dół przez cenę. Dwa połączone sygnały sprzedaży pozwalają otworzyć pozycję krótką. Można pokusić się o otwarcie shorta z celem na wsparcie z wykresu dziennego. Trzeba tylko uważać na odpowiedni stosunek zysku do ryzyka, powinien wynosić minimum 2:1. Do otwarcia pozycji polecam brokera STO, który oferuje spread już od 0,0 pipsów.

Źródło: https://www.tradingview.com/symbols/GBPAUD

GBPNZD

Kolejna para z funtem, gdzie pojawił się sygnał sprzedaży. Linia Tenkan dynamicznie przebiła się przez Kijun, ponadto cena jest w okolicach spadkowej chmury Kumo. Obecnie jednak nie można otworzyć krótkiej pozycji, bo linia Chikou Span znajduje się powyżej ceny, trzeba zaczekać na rozwój sytuacji.

Źródło: https://www.tradingview.com/symbols/GBPNZD


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here