Naga MarketsWeekendowy, nieoczekiwany zwrot akcji i pogróżki Trumpa pod adresem Chin wywołały na sesji azjatyckiej i początku handlu w Europie silne turbulencje. Jak rynki wyglądają przed startem sesji nowojorskiej?


Kursy euro oraz dolara amerykańskiego po ataku Trumpa

EUR/USD w ślimaczym tempie wzrasta do 1,12 i we wczesnych godzinach popołudniowych jest na dziennych maksimach. Wsparcia to 1,1170 oraz 1,1135. Opory wyznaczają 1,1220 oraz 1,1265.

Wykres tickowy EUR/USD. Źródło: Bloomberg
Wykres tickowy EUR/USD. Źródło: Bloomberg

USD/JPY około 03:00 ustanawiał dołek przy 110,30. Obecnie testowane są okolice oporu 110,75. Kolejnego oporu należy szukać przy 111,35.

Wykres tickowy USD/JPY. Źródło: Bloomberg
Wykres tickowy USD/JPY. Źródło: Bloomberg

Indeks DAX poniżej piątkowego zamknięcia

Kontrakt na DAX jest 200 punktów pod piątkowym zamknięciem. Oznacza to odzyskanie pułapu 12200 punktów i ograniczenie skali przeceny, która przed południem wynosiła ponad 250 punktów. Bliźniaczy przebieg mają notowania futures na S&P500: rynek jest ponad 1,5 proc. pod kreską i testuje 2900 pkt.

Wykres tickowy kontraktu na DAX. Źródło: Bloomberg
Wykres tickowy kontraktu na DAX. Źródło: Bloomberg

Co na rynku surowcowym?

Korekta ropy WTI dotarła w nocy do 200 – sesyjnej średniej a notowania znalazły się około 10 proc. pod szczytem z końcówki kwietnia. W przypadku tego instrumentu przecena jest odrabiana w imponującym stylu, gdyż kurs względem minimum tuż ponad 60,00 USD za baryłkę podbił już nawet o 1,5 USD.

Wykres tickowy kontraktu na WTI. Źródło: Bloomberg

W przeciwieństwie do ropy, kurs towarów eksportowanych przez USA do Chin pozostaje pod silną presją w ostatnich kilkudziesięciu minutach handlu elektronicznego. Soja i bawełna cały czas tracą ponad 2 proc.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here