Naga MarketsRynek akcji w Azji notuje skromne wzrosty, a na FX zaznacza się niewielka presja na waluty Antypodów. GBP cofa się od szczytów w otoczeniu nerwowego szacowania szans porozumienia w sprawie brexitu. EUR/USD notuje poranny wyskok, gdyż Niemcy rozważają pakiet fiskalny.

  • EUR/USD skoczył dziś rano ponad 1,1050 po informacji, że niemiecka partia CDU łagodzi swoją opozycję wobec wsparcia fiskalnego gospodarki i może zrezygnować z celu zrównoważonego budżetu, jeśli spowolnienie się pogłębi.
  • We wtorek GBP/USD wspiął się do 1,28 przy wsparciu niepotwierdzonych plotek, że negocjatorzy Wielkiej Brytanii i UE domykają projekt porozumienia i szykuje się przełom. Źródła donoszą, że tekst będzie warunkowany od poparcia brytyjskiego parlamentu. Guardian później dodał, że premier Boris Johnson mógł zgodził się na wyznaczenie granicy celnej na Morzu Irlandzkim.
  • Na polu relacji USA-Chiny poruszenie wzbudziło przegłosowanie w Izbie Reprezentantów USA ustawy o Prawach Człowieka i Demokracji w Hong Kongu. Ustawa ma działać jako zmiana ustawy z 1992 r., która określała amerykańskie interesy i inne powiązania z miastem po przekazaniu go w 1997 r. przez Wielką Brytanię Chinom.
  • Chiny wyraźnie postrzegają to jako ingerencję w ich sprawy wewnętrzne i dziś rano groziły odwetem, jeśli Stany Zjednoczone przyjmą ustawę (potrzeba zatwierdzenia w Senacie).
  • USD/CNH skoczył ponad 7,10, a presja uderza w AUD i NZD.
  • W Nowej Zelandii inflacja CPI za III kw. wypadał nieco wyżej od oczekiwań (0,7 proc. k/k vs 0,6 proc.). NZD/USD szybko jednak zagasił wstępny wysoko do 0,6320 i teraz jest na 0,6270.
  • Na rynku akcji Nikkei225 rośnie 1,2 proc., a Shanghai Composite traci o 0,4 proc. Futures na DAX na razie traci 0,2 proc.
Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here