Naga MarketsProtokół z posiedzenia FOMC 1 maja nie zmienia poglądu na stanowisko władz monetarnych USA: o podwyżkach należy zapomnieć, są one dodatkowo mniej prawdopodobne niż redukcje kosztu pieniądza. Na froncie wojen handlowych Stany Zjednoczone celują w chińskie firmy technologiczne a druga strona )wedle spekulacji) zamierza odciąć dostęp do swoich zasobów metali ziem rzadkich (2/3 ogólnoświatowego wydobycia).

  • W rezultacie na rynku sączy się awersja do ryzyka. Kontrakt na S&P500 spada pod 2850 pkt. Futures na DAX jest pod 12100 pkt. W obu przypadkach spadki wynoszą około 0,5 proc. Silniej spadają azjatyckie średnie giełdowe, zwłaszcza tracący 1,5 proc. Hang Seng.
  • W Wielkiej Brytanii znów nasila się presja na odejście May a GBP/USD krąży nad wczorajszym czteromiesięcznym minimum. Ze swojego stanowiska zrezygnowała Przewodnicząca Izby Gmin, Andrea Leadsom, która nie wierzy w zachowanie wierności rządu wynikom referendum z 2016 roku.
  • EUR/USD jest w konsolidacji pod 1,12. USD/JPY sesję azjatycką kończy w okolicach 110,30. Żadna z walut G-10 nie zmienia swojej wartości względem dolara o więcej niż 0,2 proc. EUR/PLN jest kwotowany na poziomie 4,3050.
Zmiana kursów walut na rynku Forex
  • Na rynku surowców należy odnotować przede wszytskim silną przecenę ropy, której katalizatorem stały się dane o zapasach. Ich silny przyrost, któremu towarzyszył przyrost zapasów benzyny zepchnął WTI pod 61 USD za baryłkę. Spadkową serię kontynuuje też kurs miedzi: cena tony metalu na LME wymazała praktycznie całość tegorocznych zwyżek.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here