Naga MarketsCena funta GBPUSD 10 października 2019We wtorek rynki w Azji konsolidują się przy niewielkiej liczbie nowych punktów zaczepienia po świątecznej sesji w USA. Na FX zmiany są niewielkie z wyróżnieniem podbicia GBP. Na rynku akcji Nikkei225 nadgania piątkowe wzrosty (po wczorajszym święcie w Japonii). Ropa pozostaje słaba; złoto dryfuje.

  • Nie przybyło informacji na froncie wojny handlowej. Pozostajemy ze stanem z wczoraj, według którego dyskusje będą kontynuowane do czasu szczyt APEC w listopadzie.
  • GBP/USD jeszcze wczoraj wieczorem podbił do 1,2620, choć nie słychać nic o dalszym progresie w rozmowach nad brexitem. Otrzymaliśmy tylko komentarz premiera Finlandii Rinne, który nie sądzi, że umowa będzie gotowa przed szczytem UE w tym tygodniu.
  • Minutki z październikowego posiedzenia RBA przeszły bez echa. Treść dokumentu byłą spójna z ostatnim przekazem banku i nie implikuje rychłej zmiany stopy procentowej. AUD/USD nie rusza się na 0,6773.
  • BoJ opublikował tekst przemówienia prezesa Kurody. BoJ nie zawaha się poluzować polityki, jeśli istnieje większe ryzyko wyhamowania inflacji. Stopniowo oczekuje się, że inflacja wzrośnie w kierunku celu 2%.
  • Produkcja przemysłowa w Japonii w sierpniu wyniosła -4,7% r/r, co jest najniższym wynikiem od 4 lat, ale zgodnym z oczekiwaniami. USDJPY pozostaje niezmieniony przy 108,30.
  • Inflacja w Chinach we wrześniu przyspieszyła do 3 proc. r/r (prog. 2,9 proc., poprz. 2,8 proc.). PPI zgodnie z oczekiwaniami wyniosła -1,2 proc.
  • USA wprowadziły sankcje na tureckich ministrów i rządowych oficjeli, jak również podniosły do 50 proc. cła na importowaną stal. USA żąda wstrzymania działań militarnych w Syrii. USD/TRY skoczył w poniedziałek do 5,9390, ale dziś cofa się pod 5,90.
  • Handel na rynku akcji jest spokojny. Shanghai Composite traci 0,4 proc. Japoński Nikkei225 rośnie o 1,9 proc., doganiając światowe indeksy za piątkowe wzrosty.
  • Ropa naftowa pozostaje pod presją podaży i obaw o słabnięcie globalnego popytu. WTI jest niżej o 0,7 proc. na 53,2 USD/b.
  • Złoto dryfuje przy 1492 USD/oz.
Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here