Naga MarketsBroker Noble Markets jako podmiot regulowany przez Komisję Nadzoru Finansowego opublikował informację o podziale zyskownych i stratnych transakcji klientów na rynku over-the-counter (OTC) w drugim kwartale bieżącego roku. Wynika z niej, że w porównaniu z I kw. 2019 r. liczba inwestorów osiągających dodatni wynik na transakcjach walutowych znacząco wzrosła.


Zyskowność inwestorów na rynku walutowym (Forex) w Noble Markets za drugi kwartał 2019 r. plasowała się na poziomie 47,85%, co oznacza spadek względem pierwszego kwartału br. o 3,37 p.p. (z 51,22%).

Poniższa tabela prezentuje procentowy udział rachunków z podziałem na klasy aktywów. Traderzy najczęściej zarabiali w przypadku instrumentów powiązanych ze stopami procentowymi (100%). Warto wspomnieć, że zyskowność w Q1 na tych instrumentach wynosiła jedynie 66,67%. Widać zatem dość znaczącą poprawę wyników osiąganych dzięki inwestycji na tych instrumentach. Lepsze rezultaty dostrzec można także wśród inwestorów handlujących na indeksach giełdowych (48,39% wobec 46,56% raportowanego w Q1 2019 r.). Pogorszenie zyskowności dostrzec można natomiast w przypadku osób spekulujących na towarach (40,00% wobec 56,70% raportowanego kwartał wcześniej).

Zyskownośc klientów Noble Markets
Źródło: Noble Markets

W kolejnej tabeli zaprezentowano podział zyskowności procentowej ze względu na wysokość depozytu zabezpieczającego (dźwigni finansowej). Jak widać, osoby wykorzystujące wyższy lewar (w tym także 100:1) odnotowały znacznie gorsze wyniki niż Ci, którzy korzystali z większego depozytu zabezpieczającego. Wśród osób wykorzystujących najwyższą dopuszczalną przez ESMA dźwignię dla klientów detalicznych, odsetek zarabiających spadł w drugim kwartale br. do 50% z 54,74% w Q1 2019 r.

Zyskownośc klientów Noble Markets
Źródło: Noble Markets

Noble Securities S.A. informuje także, że standardowy czas wykonania zleceń Klientów na rynku OTC (tj. średni czas wykonania zlecenia w standardowych warunkach) w II kwartale 2019 r. wyniósł 431,74 milisekund (pogorszenie o 52,21 milisekundy w porównaniu z poprzednim kwartałem).


Szczegółowe informacje znajdują się na stronie brokera. Wszystkie informacje dotyczące kwartalnych publikacji brokerów można znaleźć pod tagiem Q2 2019.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułŚrodowy przegląd rynków – Powell szykuje grunt pod obniżkę stóp procentowych
Następny artykułKurs dolara niewzruszony po FOMC minutes
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here