Naga MarketsLogo TMS Brokers w siedzibie domu maklerskiegoZgodnie z przepisami Komisji Nadzoru Finansowego, brokerzy świadczący usługi w zakresie rynku FX/CFD inwestorom detalicznym z Polski mają obowiązek publikacji kwartalnych wyników swoich klientów. Jak wynika z raportu za II kwartał 2019, klienci TMS Brokers handlujący walutami osiągali niemal 45% zyskowności.

Kryptowaluty najlepiej, Forex silny, akcje najsłabiej

44,9% klientów detalicznych TMS Brokers handlujących na kontraktach różnicy kursowej (CFD) osiągało zysk w minionym kwartale. Lepsze rezultaty notowano jedynie w przypadku handlu towarowego (46%) oraz kryptowalutowego (46,7%), Najsłabiej w zestawieniu wypadał natomiast handel na akcjach, gdzie zysk raportowało 21,7% inwestorów.

Zyskowność procentowa klientów TMS Brokers w II kw. br.

Jak podaje TMS Brokers, zysk lub strata określana jest na podstawie różnic salda księgowego rachunku pieniężnego. W wyliczeniach uwzględniani są klienci, na rachunkach których zamknięto choć jedną transakcję w danym okresie rozliczeniowym (od 1 kwietnia do 30 czerwca 2019 roku).

Pod kątem dźwigni finansowej, najwyższą zyskowność (49%) osiągali inwestorzy korzystający z lewara wynoszącego od 50:1 do 25:1. Średni poziom zyskowności niezależnie od rynku i wysokości stosowanej dźwigni plasował się natomiast na poziomie 40,1%.

Zyskowność w II kw. br. z uwzględnieniem wysokości dźwigni finansowej

Wyniki pozostałych brokerów z licencją KNF znaleźć można pod tagiem Q2 2019.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here