Naga Marketslogo XTB na czerwonym tleJak wynika z opublikowanych przez X-Trade Brokers (XTB) danych o podziale zyskownych i stratnych transakcji klientów na rynku OTC w drugim kwartale 2019 roku, odsetek zarabiających na kontraktach walutowych (Forex) wyniósł 39,20%, co oznacza niewielki spadek z 41,67% raportowanych w kwartale wcześniejszym.


Największa zyskowność wśród handlujących CFD towarowymi

Wzrost zyskowności zaobserwować można jedynie wśród traderów handlujących na indeksach (39,38% wobec 38,35% w Q1). Zdecydowanie gorzej radziły sobie natomiast osoby spekulujące na walutach (39,20% wobec 41,67% w Q1), towarach (41,77% wobec 47,98% w Q1), obligacjach oraz stopach procentowych (38,25% wobec 40,96% w Q1) oraz akcjach (37,34% wobec 39,51% w Q1).

Zyskownoc klientów XTB
Procentowy udział rachunków w podziale na klasy aktywów | Źródło: XTB

Pod kątem dostępnej dźwigni finansowej najwyższy poziom zyskowności (49,63%). osiągali klienci handlujący na lewarze 50:1 (2% wysokość margin).

Informacja o standardowym czasie egzekucji zleceń

W drugim kwartale 2019 roku, dla egzekucji zleceń w trybie market na instrumentach CFD 68.03% transakcji zostało wykonanych z poślizgiem cenowym równym 0, 15.42% z pozytywnym, a 16.55% z poślizgiem negatywnym dla klienta.

Dla egzekucji zleceń w trybie instant na instrumentach CFD 63.33%zostało wykonanych z odchyleniem 0 od ceny zlecenia, 18.52% z odchyleniem pozytywnym oraz 18.15% z odchyleniem negatywnym dla klienta.

Jednocześnie na instrumentach CFD odsetek odrzuceń zleceń market równy był 2.90%, natomiast odsetek odrzuceń zleceń instant równy był 2.18%.

Wyniki pozostałych brokerów i domów maklerskich działających na polskim rynku dostępne są pod tagiem Q2 2019.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułIBM publikuje wyniki lepsze od oczekiwań Wall Street. Akcje jednak tracą
Następny artykułMFW: Kurs dolara amerykańskiego (USD) jest o 6-12% przewartościowany
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here