Naga MarketsRealizując obowiązek wynikający z treści wytycznych dotyczących świadczenia usług maklerskich na rynku OTC instrumentów pochodnych opublikowanych przez Komisję Nadzoru Finansowego, broker CMC Markets przedstawiał wyniki zyskowności swoich klientów w trzecim kwartale 2019 roku. Z raportu tego wyniki, że jedynie w przypadku kontraktów CFD na towary i surowce odnotowano spadek zyskowności polskich traderów.


W trzecim kwartale 2019 roku odnotowano wzrost zyskowności klientów CMC Markets handlujących na kontraktach na różnicę (CFD):

  • CFD na Towary i surowce – do 44% z 43% raportowanych w drugim kwartale 2019 roku
  • CFD na Obligacje i stopy procentowe – do 57% z 47% raportowanych w drugim kwartale 2019 roku

Spadek zyskowności dostrzec można było natomiast wśród osób aktywnie handlujących na:

  • na Akcje – do 23% z 33% raportowanych w drugim kwartale 2019 roku
  • na Waluty (Forex) – do 35% z 41% raportowanych w drugim kwartale 2019 roku
  • na Kryptowaluty – do 26% z 54% raportowanych w drugim kwartale 2019 roku

Osoby aktywnie handlujące na kontraktach CFD na indeksy utrzymały zyskowność na poziomie 35%.

* grupa instrumentów, na których w ostatnim kwartale było mniej niż 100 aktywnych klientów; według CMC Markets może być to za mała próba by uznać prezentowane wyniki za miarodajne i na tej podstawie wysuwać dalsze wnioski
Źródło: CMC Markets

Wyniki pozostałych brokerów i domów maklerskich działających na polskim rynku dostępne są pod tagiem Q3 2019.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułUSA: Liczba pozwoleń na budowę spada, ale jest znacznie wyższa od prognoz. Kurs dolara USD na nowych minimach w tym tygodniu
Następny artykułWarunki brexitu wstępnie zaakceptowane
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here