Naga MarketsForever Entertainment szykuje premierę „The House of the Dead: Remake” - gra ma poprawić tegoroczne wyniki, uważa BM BDM1 września analitycy DM BDM rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla Forever Entertainment od zalecenia “kupuj”. Cena docelowa akcji została ustalona na 9,4 zł. Dzisiaj eksperci biura odnieśli się do prognoz wyników za III kwartał. Poniżej streszczenie kluczowych kwestii.

Jednym z najważniejszych wydarzeń minionego kwartału dla spółki było zawarcie umowy z Nintendo (przez Forever Seed Fund), na mocy której będzie poszukiwać deweloperów gier, w szczególności w Polsce i Europie Wschodniej. W ramach tej umowy FSF będzie nawiązywało współpracę z wyselekcjonowanymi deweloperami w celu wydania ich gier na konsoli Nintendo Switch.Ponadto w minionym okresie spółka zawarła umowę z G-MODE Corporation na stworzenie i wydanie remake’u gry Night Slashers na wszystkich wiodących platformach. IP Night Slashers to klasyk gatunku gier „chodzonych bijatyk”. Aktualnie nowe edycje klasycznych bijatyk takich jak Street of Rage cieszą się dużym zainteresowaniem graczy. Za swój udział w projekcie FE otrzyma znaczącą część przychodu (ponad 50%) z każdego sprzedanego egzemplarza gry na wszystkich platformach. Spółka pokryje koszty związane z realizacją powyższej umowy ze środków własnych.

1 lipca na NC zadebiutowała spółka z grupy FE – Megapixel Studio. Deweloper ten specjalizuje się w tworzeniu klasycznych tytułów („Panzer Dragoon”). Oprócz tego studio odpowiedzialne jest za porty na konsole i PC gier takich jak Sparkle 4 Tales czy Agony. W kalendarzu wydawniczym spółki są między innymi dwie części The House of the Dead: Remake oraz druga część polskiej gry akcji FPP Hollow 2.

Komentarz BM BDM: Neutralny

“3Q’21, pomimo iż był przejściowym okres (trwające prace nad najważniejszymi projektami, bez istotnych debiutów) cechował się solidną sprzedażą aktualnego portfolio. W omawianym kwartale do najlepiej monetyzujących się gier należały takie tytuły jak: „Cooking Simulator”, „Thief Simulator”, „Panzer Dragoon”, „Green Hell” oraz „Timberman”. W minionych miesiącach spółka wydała po 3 nowe gry na platformę Nintendo Switch, Xbox One oraz PS4 (w tym „Rise Eterna” – PS4,X1). Zwracamy uwagę na utrzymanie wysokich kosztów działalności związanych z tworzeniem nowym tytułów oraz rev share produkcji z aktualnego portfela gier”

“Prognozujemy, że w 3Q’21 spółka wygenerowała 7,4 mln PLN przychodów, 2,1 mln PLN EBITDA, 1,8 mln PLN EBIT oraz 1,5 mln PLN zysku netto. Nieznaczne różnice w aktualnych prognozach vs rekomendacja (Forever Entertainment Kupuj 9,4 PLN ), wynikają m.in. z większego wzrostu zatrudnienia niż zakładaliśmy (m.in. przez coraz więcej realizowanych projektów), co przekłada się na wyższe koszty wynagrodzeń oraz usług obcych w tym okresie. Liczymy, że w najbliższym czasie, na rynku zadebiutuje długo wyczekiwana, aktualnie najważniejsza produkcja, czyli „The House of the Dead: Remake”, tym samym znacząco wpłynie na poprawę wyników spółki w 2021 roku”

“Zwracamy również uwagę na zawartą umowę z Nintendo, która naszym zdaniem jest bardzo ważna dla spółki i nakreśla jej strategię działania w dalszej przyszłości. Pragniemy zauważyć, że jest to pierwsza taka umowa zawarta przez Nintendo. Rozumiemy, ją w ten sposób, iż spółki będą współpracowały przy poszukiwaniu wysoko wartościowych IP/ gier, spodziewamy się, że podmioty z grupy FE będą zajmowały się ich portowaniem na konsolę Nintendo Switch (przy wysokobudżetowych projektach z udziałem finansowania i marketingiem Nintendo), stąd podział przychodów będzie dotyczył trzech stron: FE, Nintendo i właściciela IP”– napisali eksperci DM BDM.

Notowania spółki wróciły do punktu ostatniego wybicia. Dynamika jest po stronie popytowej.

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: asseco gpw | celon gpw | allegro akcje | biomed akcje prognozy | gbp online | cena akcji intercars | pekao giełda |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here