Naga MarketsForever Entertainment szacuje przychody netto ze sprzedaży na poziomie 15 mln zł, zysk z działalności operacyjnej (EBIT) na 6,7 mln zł, zysk netto w wysokości 13,4 mln zł w I półroczu 2020 roku, podała spółka.

Finax

Forever Entertainment szacuje przychody netto ze sprzedaży na poziomie 15 mln zł I półroczu 2020 roku

Zysk netto bez zdarzeń jednorazowych wyniósł 5,4 mln zł, podano.

Te artykuły również Cię zainteresują
“Spółka wypracowała 15 mln zł przychodów ze sprzedaży w I półroczu 2020 r., co przełożyło się na wzrost o 135% r/r w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego. W tym okresie osiągnęła 7,2 mln zł zysku operacyjnego powiększonego o amortyzację (EBITDA), którego wartość wzrosła o 150% r/r w porównaniu do I półrocza 2019 roku” – czytamy w komunikacie.

Dynamiczny wzrost wyników Forever Entertainment w I półroczu 2020 roku osiągnięto głównie dzięki:
• rozpoczęciu sprzedaży gry “Panzer Dragoon: Remake” na platformie Nintendo Switch i na Google Stadia; jest to pierwsza gra typu remake wydana przez spółkę,
• wzrostowi sprzedaży pozostałych gier Forever Entertainment na platformie Nintendo Switch w okresie pandemii wirusa Covid-19,
• wzrostowi wartości inwestycji w UF Games, w wyniku podwyższenia jej kapitału zakładowego. Nowi akcjonariusze objęli akcje serii C spółki UF Games po cenie emisyjnej równej 6 zł za akcję. W I półroczu 2020 r. UF Games osiągnęła ponad 0,5 mln zł zysku netto, przy przychodach 3 mln zł. Spółka ta jest w procesie przygotowania do wprowadzenia jej akcji do notowań w ASO na rynku NewConnect.
• wzrostowi wartości inwestycji w Storm Trident, w wyniku podwyższeniu jej kapitału zakładowego. Nowi akcjonariusze objęli akcje serii B po cenie emisyjnej 2 zł za akcję. Wszystkie akcje spółki Storm Trident, zgodnie z przyjętą strategią, będą wprowadzone do notowań w ASO na rynku NewConnect, wskazano również.

“Ponadto należy zaznaczyć, że szacowane wyniki finansowe za pierwsze sześć miesięcy 2020 roku są wyższe od wypracowanych przez emitenta w całym 2019 roku” – czytamy też w komunikacie.

Zaprezentowane wielkości mają charakter szacunkowy i mogą ulec zmianie. Publikacja raportu okresowego Forever Entertainment za II kwartał 2020 nastąpi 14 sierpnia 2020 roku, podkreślono.

Forever Entertainment to notowany na NewConnect producent i wydawca gier komputerowych.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here