Naga Markets

Forever Entertainment ma za sobą najlepszy rok w swojej historii - zapiski giełdowego spekulantaProducent gier Forever Entertainment odnotował 1,64 mln zł jednostkowego zysku netto w IV kw. 2022 r. wobec 1,56 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka. Zysk operacyjny wyniósł 2,47 mln zł wobec 1,67 mln zł straty rok wcześniej. Przychody ze sprzedaży i zrównane z nimi sięgnęły 9,53 mln zł wobec 5,23 mln zł rok wcześniej. W całym 2022 r. spółka miała 9,7 mln zł jednostkowego zysku netto wobec 1,57 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży i zrównanych z nimi w wysokości 45,1 mln zł w porównaniu z 25,84 mln zł rok wcześniej. Zysk EBITDA sięgnął 12,29 mln zł. “Forever Entertainment osiągnęła w 2022 roku najwyższe w dotychczasowej historii spółki wyniki finansowe (…)

Największy wpływ na wzrost wartości przychodów w 2022 roku miały premiery gier: ‘The House of the dead: Remake’ oraz ‘Front Mission 1st: Remake’. […] Forever Entertainment S.A. osiągnęła zysk operacyjny za 2022 rok w wysokości 11 711 tys zł, tj. ponad 11-krotnie wyższy w porównaniu do zysku z działalności operacyjnej wykazanego w poprzednim roku obrotowym (…) Zarząd spółki oczekuje, że utrzymujący się wysoki i rosnący poziom nakładów z 2022 roku na przygotowanie istotnych tytułów, które będą miały premiery w 2023 i 2024 roku, przełoży się na dalszy wzrost przychodów ze sprzedaży, a także wzrost zysków operacyjnych i wpływów pieniężnych do Spółki.Układ boczny 

Emitent zapowiedział premiery w 2023 roku dwóch istotnych tytułów gier: ‘Magical Drop VI’ na PC oraz konsole Nintendo Switch oraz ‘Front Mission 2: Remake’ na konsole Nintendo Switch” – czytamy w raporcie. Notowania oscylują w rejonie wsparcia 5 zł.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>
  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułGrupa JSW [JSW], LW Bogdanka [LWB] – Gorące spółki dnia
Następny artykułFed osłabia Bitcoina i Ethereum, Litecoin okazał się niewzruszony
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.