Naga MarketsForever Entertainment [FOR], Mirbud [MRB] – Gorące spółki dniaNotowana na NewConnect spółka Forever Entertainment podała wczoraj datę premiery gry “Cooking Simulator” na platformie Nintendo Switch. Gra zadebiutuje 14 maja, a jej przedsprzedaż rozpocznie się już 7 maja. Spółka poinformowała także, że ma już umowę na wydanie gry “The House of The Dead: Remake” na platformie Google Stadia. Ważniejsze jednak były opublikowane wczoraj wyniki za pierwszy kwartał. Tu bowiem był już widoczny ogromny wpływ najbardziej oczekiwanej gry czyli „Panzer Dragoon: Remake”. Przychody osiągnęły rekordowy poziom 5,9 mln zł. Warto dodać, że przychody z samej tylko gry w zaledwie jeden weekend po premierze, ponad dwukrotnie przewyższyły koszty produkcji gry.

  • “Panzer Dragoon: Remake” przynosi sukces spółce Foreveren
  • Kurs z szansami na dalsze wzrosty
  • Mirbud z niemal 5 mld portfelem zamówień

Wszystko wskazuje na to, że ta gra powinna mieć bardzo mocny wpływ na wyniki w kolejnych kwartałach i sprawdzą się słowa prezesa, że 2020 rok będzie dla spółki przełomowy. W II kwartale planowane są także debiuty kolejnych gier na Nintendo Switch np. „Green Hell” czy „Ultimate Fishing Simulator”.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs Forever Entertainment w drodze na historyczne maksima

Od dłuższego czasu cena zatrzymała się w rejonie 7,50 zł, jednak mimo olbrzymiej zwyżki, nie pojawia się tutaj zdecydowana reakcja podażowa. Można więc, w obliczu prezentowanych danych, oczekiwać że z czasem opór zostanie przełamany, a kurs skieruje się na historyczny szczyt przy 10 zł.

foreveren


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Mirbud z dużym wzrostem

Akcje spółki Mirbud drożały podczas pierwszej sesji nowego tygodnia o ponad 8%, jednak zwyżka nie została utrzymana do końca sesji. Była to kontynuacja potężnej sesji z minionego piątku, kiedy kurs przełamał barierę 1 zł. Obecnie cena znajduje się w strefie oporu przy 1,15 zł. Szersza, wieloletnia tendencja jest nadal spadkowa, aczkolwiek bardzo duża dynamika zwyżki i wysokie obroty, dają szansę na utrzymanie się wzrostów w dłuższym okresie czasu.

mirbud

Kolejny istotny poziom mamy w okolicach 1,33 zł. Powodem wzrostów była wczoraj publikacja raportu za 2019 rok. Spółka miała 28,12 mln zł zysku netto czyli około 4 mln zł więcej niż rok wcześniej. Portfel zamówień w I kwartale wzrósł do niemal 5 mld zł.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here