Naga MarketsForever Entertainment [FOR], All in! Games [ALG] – Gorące spółki dniaMocną, spadkową sesję zaliczył w poniedziałek producent gier z rynku NewConnect – Forever Entertainment. Silna reakcja podaży pojawiła się po publikacji szacunkowych wyników za I półrocze. Spółka szacuje, że przychody ze sprzedaży w tym okresie sięgną około 15 mln zł, zysk z działalności operacyjnej 6,7 mln zł, a zysk netto wyniesie ok. 13,4 mln zł. Porównując wyniki rok do roku, mamy około 135% wzrost przychodów. Zaskakująco i nieco tajemniczo natomiast brzmiał fragment, w którym spółka oceniła, że bez zdarzeń jednorazowych zysk netto sięga jedynie 5,4 mln zł, co wskazywałoby na relatywnie słabszy drugi kwartał.

  • Kurs Foreveren mocno spada po wynikach za I półrocze
  • All in! Games – czekamy na premiery kluczowych gier

Zapewne więcej szczegółów na ten temat poznamy w oficjalnym raporcie 14 sierpnia. Zdaniem spółki, wzrost przychodów to efekt dobrej sprzedaży kluczowej gry “Panzer Dragoon: Remake” oraz pozostałych gier, głównie na platformie Nintendo Switch. Sądząc po reakcji rynku, wyniki rozczarowały. Wydaje się jednak, że korekta wisiała w powietrzu. Akcje spółki od marca zdrożały o niemal 400%, a już wcześniejsze wzrosty o dużej skali mogły zdyskontować sukces wspomnianej gry.

Te artykuły również Cię zainteresują
Forever Entertainment – wyniki słabo przyjęte przez rynek

Obecnie kurs opuszcza zakres konsolidacji dołem i to przy podwyższonych obrotach. Najbliższe wsparcie mamy przy 10 zł i wtedy zasięg korekty sięgałaby 30-35%, a więc nadal dość standardową wielkość. Możliwe, że szansą na odbicie notowań będzie premiera 27 sierpnia gry “Ultimate Fishing Simulator” na platformie Nintendo Switch czy też zapowiedzi wydania kolejnego remake starszej wersji gry, gdyż taka strategia ma sens, co pokazał sukces “Panzer Dragoon: Remake”.

foreveren


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

All in! Games – nadchodzą kluczowe premiery gier

W zupełnie odmiennym położeniu technicznym jest inny producent gier All in! Games (dawniej Setanta). Tu mamy za sobą już sporą korektę przekraczającą 40%. Obecnie cena testuje lokalne wsparcie, niewiele niżej mamy także linie trendu. Pojawia się więc techniczna szansa na odbicie. Tu odwrotnie niż w przypadku Forever Entertainment, kluczowe premiery gier są dopiero przed nami. Przede wszystkim cały czas czekamy na podanie daty debiutu gry „Ghostrunner” od One More Level.

Jest to gra zaliczana do ścisłej czołówki polskich hitów tym roku, często klasyfikowana za wielkim „Cyberpunkiem” od CD Projektu. Nie jest to jednak jedyny tytuł, który może osiągać wysoką sprzedaż. Już jutro zadebiutuje „Metamorphosis”, którego trailery osiągały kilkudziesięcio tysięczne odsłony, zbierając bardzo pozytywne opinie. Kolejnym hitem ma być także „Paradise Lost”, którego oczekuje się jeszcze przed końcem roku. Pokazane trailery zbierając pozytywne recenzje, wskazując na bardzo klimatyczną grę (porównania do Frostpunka).

all in games

Zresztą sama tematyka gry może być ciekawa. Niedawno też prezes spółki powiedział, że w sumie w planach jest 20 nowych gier oraz, że firma nie wyklucza przejęć w przyszłości. Mamy więc obiecująco zapowiadającą się najbliższą przyszłość (premiery kluczowych gier) oraz już dokonaną sporą korektę. To każe mieć spółkę na oku.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here