Naga MarketsForestlight Games S.A. – producent i wydawca gier na PC i konsole, rozpoczyna Publiczną Emisję Akcji. W jej ramach spółka zamierza pozyskać do 3 mln zł. Środki od inwestorów zostaną przeznaczone na finalizację produkcji, marketing autorskich gier oraz stworzenie portów tych projektów.

  • Dodatkowo spółka chce przeznaczyć środki na pre-produkcję wersji demo dwóch niezapowiedzianych jeszcze tytułów, a także rozwój technologii, która pozwoli na uruchomienie trybu multiplayer w nowych projektach studia. Zapisy potrwają do 2 lipca.
  • Funkcję wiodącej firmy inwestycyjnej pośredniczącej w IPO pełni Prosper Capital Dom Maklerski S.A. Forestlight Games S.A. planuje debiut na NewConnect w II półroczu br.

Forestlight Games S.A. chce wejść na NewConnect

– Rozpoczynamy dziś bardzo ważny etap rozwoju naszego studia. Do 2 lipca będą przyjmowane zapisy w ramach Publicznej Emisji Akcji Forestlight Games. Oferta obejmuje do 240 tys. akcji zwykłych serii B o wartości nominalnej 0,10 zł. Cena emisyjna została ustalona na 12,50 zł. Proces ten poprzedza nasze plany związane z debiutem Forestlight Games na rynku NewConnect. Rozpoczęcie procedury dołączenia do grona spółek publicznych planujemy niezwłocznie po zakończeniu Oferty mówi Tomasz Mazur, prezes zarządu Forestlight Games S.A.Oferta obejmuje do 240 000 akcji zwykłych serii B na okaziciela, o wartości nominalnej 0,10 zł. Cena emisyjna wynosi 12,50 zł. Proces inwestycyjny Forestlight Games koordynuje Prosper Capital Dom Maklerski we współpracy z NWAI Dom Maklerski oraz Noble Securities. Dokument Ofertowy oraz szczegóły zapisów dostępne są na stronie internetowej www.forestlightgames.com (zakładka Emisja). Dodatkowe informacje można znaleźć także na: https://www.pcdm.pl/emisja-akcji-forestlight-games/

– Emisja Akcji Forestlight Games S.A. idealnie wpisuje się w nową strategię biznesową naszego Domu Maklerskiego, w ramach której nawiązujemy współprace z kolejnymi spółkami z ciekawych sektorów, w tym gamingowego. Wierzymy, że dzięki pozyskanemu finansowaniu spółka będzie miała szansę realizacji swoich ambitnych planów rozwoju – komentuje Piotr Teleon, prezes zarządu Prosper Capital Dom Maklerski S.A.

Celem oferty jest przygotowanie pre-produkcji wersji demo do dwóch niezapowiedzianych jeszcze przez Forestlight Games tytułów, a także wzmocnienie rozwoju technologii pozwalającej na uruchomienie trybu dla wielu graczy w nowych projektach spółki.

Wierzymy, że IPO pozwoli nam także na finalizację produkcji i działań marketingowych do autorskich gier Forestlight Games oraz stworzenie portów do projektów takich jak: The Pope: Power & Sin, Rollercoaster Mechanic, Camper Flipper oraz Lifeguard Simulator. Przy ostatnim tytule współpracujemy z doświadczonymi ratownikami, którzy dostarczają nam cennej wiedzy eksperckiej. Wszystko po to, aby finalnie gra była jak najbardziej realistyczna – mówi Tomasz Mazur.

Aktualnie zespoły Forestlight Games pracują nad kilkoma autorskimi projektami jednocześnie. Do końca tego roku spółka planuje wydać Rollercoaster Mechanic, Lost Viking: Kingdom of Women oraz Wedding Designer, a także mniejsze projekty dla technologii VR. Przy produkcji wybranych projektów Forestlight Games w technologii Virtual Reality spółka współpracuje ze studiem Epic VR. Najbardziej oczekiwanym przez graczy tytułem od Forestlight Games jest The Pope: Power & Sin. Ambitna produkcja inspirowana jest życiem Rodrigo de Borja, który pełnił funkcję papieża na przełomie XV i XVI w., jako Alexander VI. Projekt pozwoli nie tylko wcielić się w rolę Papieża, ale i walczyć o duchową i polityczną niezależność od pogan oraz odnowę administracyjnych struktur kościelnych. Gra inspirowana jest także serialem Rodzina Borgiów.

Pod nazwą Forestlight Games studio działa od 2019 r., natomiast doświadczenie zespołu jest o wiele dłuższe. Tomasz Mazur, pełniący funkcję prezesa zarządu, zaczynał od założenia spółki Mirage Media, która po połączeniu z IPS Computer Group została przekształcona w Cenegę. Po latach Tomasz Mazur powrócił do produkcji gier zakładając Forestlight Games. Studio dotychczas wydało między innymi grę Electro Ride: The Neon Racing, która była nominowana do nagrody Best Indie Game na Digital Dragons. Aktualnie Forestlight Games posiada trzy spółki zależne: Pixel Trapps, Motion Spirit oraz Aurora Studio. Jednym z akcjonariuszy Forestlight Games jest notowana na głównym parkiecie GPW spółka PlayWay.

Forestlight Games to producent i wydawca gier na PC i konsole z Grupy PlayWay. Studio wydało grę Electro Ride: The Neon Racing, która była nominowana do nagrody Best Indie Game na Digital Dragons. Spółka pracuje obecnie nad kilkoma tytułami, m.in. Wedding Designer, The Pope: Power & Sin, Rollercoaster Mechanic, Lost Viking: Kingdom of Women, Lifeguard Simulator, Camper Flipper, których premiery planowane są w 2021 lub 2022 r. Funkcję CEO spółki pełni Tomasz Mazur, który posiada wieloletnie doświadczenie na rynku. Zaczynał jeszcze na początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia od założenia spółki Mirage Software, jednego z pierwszych studiów deweloperskich w Polsce. Forestlight Games chce zadebiutować na rynku NewConnect w II połowie 2021 r.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoina | btc | mercator notowania | akcje kruk | plus500 jak założyć konto | kurs kęty | pge kurs |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here