Naga MarketsForestlight Games chce wejść na rynek NewConnect w I połowie 2021 rokuForestlight Games (FLG) producent i wydawca gier na komputery stacjonarne i konsole z Grupy PlayWay, rozpoczyna proces przekształcenia w Spółkę Akcyjną. Studio w 2020 roku pozyskało od inwestorów 1,9 mln zł. Środki te zostały przeznaczone na wsparcie prac spółki nad dwoma tytułami, The Pope: Power & Sin i Rollercoaster Mechanic. Forestlight Games (FLG) chce zadebiutować na rynku NewConnect w I połowie 2021 roku.

Coraz bliżej kolejnego debiutu na NewConnect

W pierwszej połowie przyszłego roku planujemy debiut na rynku NewConnect, dlatego już teraz rozpoczęliśmy proces przekształcenia Forestlight Games ze spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w spółkę akcyjną. To niezbędny krok, aby móc dołączyć do spółek publicznych. W procesie tym wspiera nas profesjonalne grono doradców. – informuje Tomasz Mazur, prezes Forestlight Games. – Mamy nadzieję, że debiut na rynku New Connect pozwoli nam zwiększyć wiarygodność spółki w oczach inwestorów, partnerów biznesowych i kontrahentów. Nie wykluczamy także przeprowadzenia emisji akcji, o szczegółach będziemy informowali na bieżąco – komentuje Tomasz Mazur.

Forestlight Games specjalizuje się w grach na komputery i konsole. Spółka powstała w 2017 roku, jednak pod koniec 2019 zmienił się Zarząd i kluczowe osoby w spółce oraz rozpoczęto produkcję Wedding Designer. W 2020 roku przeprowadzono emisję udziałów, z której pozyskano 1,9 mln zł. Zebrane środki posłużyły deweloperowi do wsparcia prac nad dwoma tytułami The Pope: Power & Sin i Rollercoaster Mechanic.

Jeszcze w tym roku swoją premierę będzie miał pierwszy tytuł z portfolio produkcyjnego studia – Dorian Morris Adventure. To gra przygodowa, zrealizowana w oparciu o wiedzę o ludzkim umyśle. Wcielając się w głównego bohatera – Doriana Morrisa – gracz podąża tropami pozostawionymi przez jego dziadka, sławnego podróżnika. Przeżywa ciekawe przygody i rozwiązuje zagadki. – Już w najbliższych dniach przedstawimy Doriana graczom podczas tegorocznego Festiwalu Steam. Zaprezentujemy także dwa inne projekty: Wedding Designer i  Lost Viking: Kingdom of Women – dodaje Tomasz Mazur.

Aktualnie spółka pracuje nad kilkoma nowymi produkcjami, które zadebiutują w wersji na PC w 2021 roku. Do niektórych z nich udostępnione zostaną darmowe prologi. Oprócz wspomnianych Wedding Designer, The Pope: Power & Sin, Rollercoaster Mechanic są to Camper Flipper, czy  Lifeguard Simulator. Fabuła ostatniego tytułu inspirowana jest filmem Baywatch. – Przyglądamy się także produkcjom zewnętrznych zespołów, w tym zagranicznych. Najciekawsze produkcje chcemy pozyskać do naszego katalogu wydawniczego, w którym znajduje się już Electro Ride: The Neon Racing. – mówi prezes FLG. Produkcja neonowych legend motoryzacyjnych z czasów PRL’u zadebiutowała w lipcu tego roku. Tytuł zbiera wysokie oceny graczy w serwisach branżowych. Był też nominowany do Best Indie Game na Digital Dragons.

W trzecim kwartale 2021 roku na rynku pojawi się jedna z największych produkcji studia – The Pope: Power&Sin. Projekt pozwoli graczom wcielić się w rolę papieża, który będzie walczył o duchową i polityczną niezależność od pogan oraz odnowę struktur kościelnych, jednak nie zapominając o własnych ludzkich potrzebach. Fabuła gry nawiązuje do czasów kontrowersyjnego papieża Aleksandra VI.

Współwydawcą tytułu jest spółka PlayWay, która jednocześnie jest większościowym udziałowcem spółki. Wishlista tytułu wynosi aktualnie około 15 tys. użytkowników.

Forestlight Games zakłada, że większość tytułów z portofilio produkcyjnego studia w wersji na komputery stacjonarne, zostanie wydana również na konsole nowej generacji, a wybrane w wersjach VR-owych oraz mobilnych.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAmrest uzyskał od banków zwolnienie z obowiązku utrzymania kowenantów na 30 IX
Następny artykułWIG20 traci w środę rano 0,3%. PGNiG liderem wzrostów (+1,7%)
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here