Naga MarketsTesla Model 3Wraz z postępem technologicznym i troską o klimat, coraz większa część producentów samochodów inwestuje w rozwój segmentu aut elektrycznych. Bezsprzecznym liderem w tej kategorii w dalszym ciągu pozostaje Tesla z swoim modelem 3. Analitycy Credit Suisse prognozują jednak, że mimo 80% udziału w amerykańskim rynku pojazdów elektrycznych, producent samochodów może już wkrótce stanąć przed poważnym wyzwaniem ze strony innego giganta.


Tesla ma ostatnia szansę! Ford nadciąga 

Analityk Credit Suisse Dan Levy wskazał w notatce dla inwestorów, że rynek wciąż czeka na EV, który będzie prawdziwym zagrożeniem konkurencyjnym dla Modelu 3 – zwłaszcza w USA. Jego zdaniem tesli kończy się czas i musi wziąć się do roboty jeżeli chce utrzymać się na fotelu głównego producenta samochodów elektrycznych. Jednym z rywali mogącym próbować przejąć kontrolę nad tym rynkiem jest Ford, który już wkrótce ma zaprezentować światu Mach-E, elektrycznego crossovera „inspirowanego Mustangiem”.

Levy wskazuje także, że przez zmagania Tesli z produkcją, logistyką dostaw i usług, producent może nie wykorzystać swojej okazji w pełni. Oficjalna premiera Forda Mach-E odbędzie się bowiem już w 18 listopada br. Auto dostępne będzie w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Europie. Realny zasięg samochodu ma wynieść „co najmniej 480 kilometrów”. Koszt ustawienia się w kolejce do wariantu First Edition to 500 dolarów. Credit Suisse szacuje, że Mach-E będzie wyceniane pomiędzy 40 tys. USD a 50 tys. USD. Konfigurator auta ma natomiast ruszyć w 2020 roku. Co ważniejsze, również w 2020 roku mają wystartować pierwsze dostawy samochodu. Auto prawdopodobnie wpadnie do segmentu D-SUV, czyli tam, gdzie za rok ma się pojawić Tesla Model Y.

Analityk Credit Suisse zwraca uwagę, że wprowadzenie do oferty Forda modelu Mach-E oznacza pierwszy prawdziwy kamień milowy, zwiększony nacisk w elektryfikacji, a co ważniejsze oznacza zwiększony wysiłek starszych amerykańskich producentów samochodów, aby stanowić istotny element segmentu aut elektrycznych.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułForex Live trading z Maksymilianem Bączkowskim, 14 listopada 2019 roku
Następny artykułCoindeal prezentuje nową aplikację mobilną dla urządzeń z systemami iOS oraz Android
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here