Naga Markets
moneta Bitcoin na banknocie dolaraDonald Trump i jego administracja starają się znaleźć sposób na zwiększenie presji na nielegalną imigrację i kraje, z których ludzie nadmiernie przedłużają wizy amerykańskie. To działanie jest częścią przygotowań do kampanii re-elekcyjnej, która prawdopodobnie będzie obfitować w temat migracji. Takie działanie pośrednio może wykreować większy popyt na Bitcoina (BTC).


Zobacz również: Francja chce, by UE zastosowała powszechnie jej prawodawstwo w temacie kryptowalut

Kryptowaluty posłużą do obejścia nowych regulacji?

Biały Dom przygotowuje się do przyszłorocznej bitwy wyborczej, a imigracja do USA ma być jednym z głównych elementów kampanii. Donald Trump już w przyszłym roku będzie walczył o poparcie amerykanów, które pozwoliłoby mu objąć drugą kadencję jako prezydenta USA.

Obecny prezydent rozważa wprowadzenie podatku od przekazywanych pieniędzy wysyłanych do domu przez osoby mieszkające w USA nielegalnie. Jeśli działanie dojdzie do skutku to potencjalnie zwiększy atrakcyjność Bitcoina i innych kryptowalut, ponieważ ludzie będą się starać unikać rządowego monitoringu. Nowy podatek miałby dotyczyć przede wszystkim krajów, które wyróżniają się pod względem imigracji do USA m.in. Meksyku i niektórych krajów Ameryki Południowej.

Dane zebrane przez Coin Dance, który monitoruje transfer kryptowalut na całym świecie pokazują, że w niektórych regionach USA znacznie wzrosły obroty BTC na platformach wymiany peer-to-peer Localbitcoins, Paxful czy Bisq od czasu, gdy opublikowana została wiadomość o planach Trumpa dotyczących nowego podatku.

Taki zabieg pomógłby naszej gospodarce, ponieważ pieniądze nie byłyby wysyłane za granicę, a pozostałyby w obiegu i ożywiłyby amerykańską gospodarkę. Właściwie to dobrze, jeśli pomysł będzie kontynuowany – powiedział były sekretarza stanu Kansas Kris Kobach.

Tymczasem rzecznik Białego Domu Hogan Gidley powiedział agencji prasowej Associated Press, że kontrolowanie przekazów pieniężnych jest możliwe.

Jest to najwyższy priorytet dla obecnej administracji, aby obniżyć przypadki zasiedzenia imigrantów posiadających wizy. Administracja pracuje nad stworzeniem odpowiednich przepisów dotyczących pobytu imigrantów w USA w celu ochrony amerykańskich podatników – powiedział Gidley.

Zobacz również: Rekordowe wolumeny na rynku kryptowalut w Meksyku

Używanie kryptowalut do wysyłania pieniędzy przez granice taniej i szybciej niż za pomocą banków i tradycyjnych usług transferu pieniędzy od dawna jest jednym z najbardziej obiecujących zastosowań wirtualnych walut. Jednak sektor bankowy zaadoptował nowe technologie w ostatnich latach, co pozwoliło na poprawę usług w celu zachowania konkurencyjności. Rządowe sankcje na przekazy pieniężne mogą okazać się wystarczającym bodźcem, który popychnie ludzi w stronę Bitcoina i innych kryptowalut.

Zawsze znajdą się sposoby na obejście przepisów, które zostały wprowadzone – podsumował Kobach.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here