Naga MarketsFoot Locker to jedna z najpopularniejszych sieci sklepów sprzedających głównie obuwie sportowe. Firma, jak wielu innych tradycyjnych sprzedawców, jest zagrożona przez wielkie sklepy internetowe z Amazonem na czele. Niemniej sytuacja finansowa spółki jest wciąż bardzo solidna, więc ostatnie spadki jej notowań mogą zainteresować odważniejszych inwestorów.


Po gwałtownym tąpnięciu z połowy maja, kiedy to Foot Locker opublikował nieco słabsze wyniki za I kwartał, kurs jego akcji znalazł się w okolicy 45,00 USD. Ten okrągły poziom jest ważny z punktu widzenia analizy technicznej, gdyż już pod koniec czerwca służył on za wsparcie – podobnie zresztą jak w marcu i kwietniu 2014 roku. Dlatego też test tej bariery teoretycznie może doprowadzić do większego odbicia.Najbliższą barierą powinien być poziom 50,80 USD, czyli ostatnie szczyty. Z drugiej strony podaż nie odpuszcza, na co wskazują opadające średnie kroczące. Dlatego też warto poczekać na pojawienie się sygnałów sugerujących zmianę sekwencji, aby nie łapać spadających noży.

Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków popularnych spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

Pomimo znaczącego pogorszenia sentymentu inwestorów wobec perspektyw spółki, domy maklerskie zachowują umiarkowany optymizm. Na 23 rekomendacji 14 to “kupuj”, a 9 to “trzymaj”. Natomiast żadna z instytucji nie zaleca sprzedaży walorów Foot Locker. Z drugiej strony aż 7,3% dostępnych akcji na rynku jest wykorzystane w transakcjach krótkiej sprzedaży, w których inwestorzy liczą na spadek ich wartości. Natomiast średnia docelowa cena rekomendacji dla walorów firmy wynosi 69,39 USD, czyli o prawie 15 USD więcej niż wynosi ich obecna wycena rynkowa.

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here