Naga MarketsNotowania Bitcoina, najpopularniejszej kryptowaluty, rosną już piąty tydzień z rzędu. Kurs w trakcie wczorajszej sesji dotarł do poziomu 8000 USD. Według aktualnych statystyk rosnąca cena sprawia, że BTC ponownie zyskuje na popularności. Według wyników ankiety przeprowadzonej na Twitterze przez Toma Lee, współzałożyciela Fundstrat, wielu sceptyków, którzy oczekiwali powolnej „śmierci” Bitcoina wyrazi chęć ponownego zaangażowania, gdy cena przebije psychologiczny poziom 10 000 USD.


Kurs Bitcoina (BTC) pokona poziom 10 000 USD?

Lee zapytał w swojej ankiecie przy jakiej cenie krytycy Bitcoina znowu w niego uwierzą (FOMO – fear-of-missing-out). Odpowiedzi udzieliło prawie 8 tys. użytkowników, a najczęściej wybieraną opcją był poziom 10 000 USD.

Oznacza to, iż większość uczestników ankiety wierzy, że Bitcoin przebijający ponownie poziom 10 000 USD „sprowadzi na kolana” wątpiących, zachęcając ich tym samym do powrotu na rynek.

Podczas gdy ankieta była świetnym sposobem na poznanie tego, co ludzie myślą o przełamaniu kolejnych kluczowych oporów, Lee przedstawił argumenty, dlaczego hossa wygląda na trwałą:

  • Wzrost wolumenów transakcji blockchain;
  • Byczy sygnał analizy technicznej;
  • Zwiększenie wolumenów transakcji kryptowalutowych.

Jednak Lee przyznał, że adaptacja kryptowalut – kluczowy wskaźnik – jeszcze nie “zapuściła korzeni” w Stanach Zjednoczonych. Tymczasem w takich krajach jak Wenezuela czy Turcja, gdzie wartość lokalnych walut jest wątpliwa, rośnie wykorzystanie wirtualnych walut.

To bardzo ważne, aby adaptacja miała miejsce w Stanach Zjednoczonych, ponieważ istnieje tu naprawdę dobrze rozwinięty system finansowy – napisał Tom Lee.

Lee jest znany ze swoich optymistycznych prognoz Bitcoina w 2018 roku, które póki co się nie spełniły. W tym roku szanse na realizacje jego prognoz znacznie wzrosły po tym jak BTC rośnie nieustannie przez pięć tygodni osiągając poziom 8000 USD. W połowie marca Lee nie tracił optymizmu mówiąc, iż ponowna hossa na BTC to tylko kwestia czasu.

Natomiast w zeszłym miesiącu Lee powiedział, że „krypto zima” się skończyła, a Bitcoin powinien osiągnąć nowe maksima do 2020 roku. Lee podał 6 powodów sugerując, że kurs BTC wkrótce odbije od obecnych poziomów.

Cena Bitcoina (BTC) systematycznie rośnie

Trend wzrostowy na BTCCena najpopularniejszej kryptowaluty wzrosła tylko w ciągu ostatnich 7 dni aż o 33,45%. Wolumen z ostatniej doby wyniósł ponad 26 miliardów USD, a całkowita kapitalizacja ponad 141 mld USD. Najbliższy opór znajduje się w okolicach 8500 USD, a jego przebicie otworzy drogę do kluczowego poziomu 10 000 USD.

Kurs BTC we wtorek 14 maja 2019
tradingview.com

Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here