Naga MarketsZmniejszył QE o 10 mld USD i prawdopodobnie utrzyma zwijanie w dotychczasowym kształcie. Gospodarka ucierpiała w wyniku złej pogody w zimie. Niskie stopy procentowe zostaną utrzymane ‘przez jakiś czas’. Bezrobocie podwyższone, ale widać poprawę. W prognozach obniżono oczekiwania odnośnie PKB oraz stopy bezrobocia. Inflacja nieznacznie zmieniona. 13 członków widzi podwyżki stóp w 2015, średnio FF na poziomie 1% na koniec 2015. 

Dolar notuje wzrosty do pozostałych majorsów. Traderzy mówią, że duże ryby wracają do dolara ze względu na wyższą projekcję stóp procentowych niż wcześniej brano pod uwagę. USDCAD zyskał 70 pips w ciągu 15 minut z jednej strony na fali zakupów po oświadczeniu FOMC, a z drugiej strony prezes Banku Kanady wspomniał o możliwości obniżki stóp procentowych. USDCAD w ogniu krzyżowym.

Te artykuły również Cię zainteresują
CIBC zauważa, że wpływ na umocnienie dolara ma zarówno potraktowanie przez Fed słabszych danych jako wyniku złej pogody, a także podniesienie prognozowanej stopy FF na koniec 2015 z 0.75% w poprzedniej prognozie do 1.00%.

Streaming z konferencji na żywo.

Tłumaczenie konferencji w “Comparic na żywo”.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here