Naga MarketsProtokoły FOMC z września, odliczanie trwa! - Goldman Sachs, Barclays, Citi, CA

09.10.2013

Te artykuły również Cię zainteresują
Poniżej znajdują się prognozy odnośnie dzisiejszej publikacji protokołów FOMC z wrześniowego spotkania sporządzone przez ekonomistów z Goldman Sachs, Barclays Capital, Citibank oraz Credit Agricole:

GS: Protokoły z wrześniowego posiedzenia FOMC będą szczególnie interesujące biorąc pod uwagę nieoczekiwaną decyzję o utrzymaniu poziomów skupu aktywów. Po spotkaniu uczestnicy opisywali tę decyzję jako podjętą niewielką przewagą. Ze szczególną uwagą będziemy szukać dyskusji na temat kryteriów, które komitet określił jako właściwe dla rozpoczęcia zwijania oraz czy poprzednie wskazówki, jakoby QE miało zostać zakończone w połowie 2014 roku pozostają na miejscu. W dodatku, dyskusja nad poprawieniem wydźwięku instrukcji wyprzedzających w przyszłości – wspomniał o niej przewodniczący Bernanke na konferencji prasowej po posiedzeniu – będzie przedmiotem żywego zainteresowania. Wreszcie, będziemy szukać dalszych szczegółów na temat nowego programu reverse repo o stałej stopie procentowej.

Barclays: Na wrześniowym posiedzeniu FOMC zaskoczył rynki nie ograniczając tempa skupu aktywów. Protokoły z tego spotkania mogą dać wgląd w powody podjęcia takiej decyzji. Spodziewamy się, że wśród argumentów znajdzie się słabszy wzrost zatrudnienia, obniżenie prognoz PKB członków komitetu, wyższe oprocentowanie hipotek oraz zbliżające się terminy fiskalne (koniec roku, pułap zadłużenia – vide: “Co może się wydarzyć, jeśli USA zbankrutuje?). Równie uważnie będizemy przyglądać się dyskusji komitetu na temat stopy bezrobocia – przewodniczący Ben Bernanke podkreślił w czerwcu, że będzie to kluczowy katalizator decyzji o zwijaniu, jednak we wrześniu wycofał się z tego poglądu i jakiekolwiek informacje o tej zmianie będą znaczące. Najistotniejsza będzie jakakolwiek dyskusja na temat kryteriów, którymi kierował się będzie komitet przy podejmowaniu decyzji o zwijaniu na nadchodzących spotkaniach.”

Citi: Głównym punktem programu będzie publikacja protokołów z wrześniowego spotkania. W kontekście zaskoczenia opóźnieniem zwijania, sądzimy, że inwestorzy będą chcieli dowiedzieć się, jak nieduża była różnica między głosami za i przeciw. Przewaga gołębi wśród przemawiających członków FOMC drastycznie wzrosła od września i zestawiając to ze słabszymi odczytami ADP oraz ISM, prawdopodobieństwo zwijania w październiku spadło niemal do zera. Zaskakującym czynnikiem, w stosunku do neutralnych oczekiwań, gdyby protokoły były raczej jastrzębie lub raczej gołębie. Podczas gdy jastrzębia przewaga może być już zawarta w cenie, to gołębi ukłon w protokołach prawdopodobnie pogłębił by wyprzedaż USD. USD/CHF wygląda szczególnie atrakcyjnie w takim wypadku.

Credit Agricole: Wrześniowe protokoły FOMC będą analizowane pod kątem czasu spodziewanego zwijania programu skupu aktywów. Po zaskakującej decyzji utrzymującej QE na poziomie 85 mld USD miesięcznie, protokoły FOMC mogą dostarczyć dokładniejszych informacji odnośnie spojrzenia decydentów z Fed na dane opublikowane przed wrześniowym posiedzeniem. Pan Bernanke podał mniej pogodne dane z gospodarki i rynku pracy, negatywny wpływ wyższego oprocentowania hipotek na ożywienie rynku mieszkaniowego, a także niepewność w sektorze fiskalnym, jako przyczyny podjęcia przez komitet takiej decyzji. Członkowie postanowili, że poczekają na dalsze dane, które utwierdziłyby ich w przekonaniu, że ożywienie gospodarcze zostanie utrzymane. Dyskusja zapewne zawierała dodatkowe dane, które sprawiłyby, że FOMC będzie bardziej skłonny rozpocząć zwijanie skupu aktywów. Decyzja FOMC, aby zaczekać na dalsze informacje przed rozpoczęciem zwijania pozostawiła rynek z pytaniami o politykę komunikacyjną Fed’u. Możliwości bardziej efektywnej komunikacji prawdopodobnie były omawiane na spotkaniu. Co więcej, kiedy patrzymy na FOMC odchodzący od polityki zestawienia bilansowego, instrukcje wyprzedzające dotyczące stóp procentowych zyskują bardzo na znaczeniu. Protokoły będą zapewne zawierały dyskusję na temat sposobów zwiększenia przejrzystości i jasności instrukcji wyprzedzających oraz całej komunikacji Fed w ramach “polityki reakcji”.

Zapraszam do dyskusji na temat bieżącej sytuacji, a także rynku walutowego, opcji binarnych i CFD na akcje na naszym FORUM.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here