Naga MarketsAuthor: Tom Page
Creative Commons License

Bank of America: W związku z odbiorem przez rynki marcowego oświadczenia FOMC, jako bardziej jastrzębiego niż się spodziewano, dzisiejsze protokoły przyciągną nieco zainteresowania. Bank spodziewa się, że protokoły będą stały raczej w zgodzie z ostatnim przemówienie Janet Yellen, które skłaniało się w gołębią stronę. Lepsze prognozy dotyczące bezrobocia skłoniły część członków komitetu do podniesienia swoich oczekiwań dotyczących przyszłych stóp procentowych i ten aspekt w protokołach będzie wzbudzał największe emocje. Ponadto ważna będzie dyskusja na temat inflacji – czy czynniki utrzymujące dynamikę cen  na niskim poziomie wciąż uważane są za przemijające. Inwestorzy mogą być także zainteresowani dyskusją na temat szczegółów operacji odwróconego REPO, czy wzmianek na temat tempa zwijania QE.

Credit Suisse oczekuje dyskusji na temat tego, jak członkowie FOMC postrzegają “rozsądny okres czasu”. Ponadto niektórzy członkowie FOMC wyrażają coraz głośniejsze obawy o bańki pompowane przez QE i niskie stopy procentowe.  Dyskusja na temat zacieśniania polityki jeszcze przed osiągnięciem celów założonych przez Fed, może być szczególnie interesująca.

Te artykuły również Cię zainteresują
BNP Paribas spodziewa się, że USD odzyska równowagę w nadchodzących tygodniach w miarę jak dane z USA wznowią presję wzrostową na rentowności. Bank wierzy, że protokoły dadzą lepszy pogląd na coraz bardziej jastrzębie poglądy członków komitetu, co wzmocni dolara.

Barclays: Zdaniem analityków banku, protokoły z marcowego posiedzenia rzucą więcej światła na nową jakość w instrukcjach wyprzedzających. Ponadto Barclays liczy na szczegóły dotyczące nowych projekcji stóp procentowych na 2015 i 2016 rok.

Credit Agricole: pełny tekst tutaj.

Danske: bank oczekuje, że protokoły pokażą optymizm członków Fed odnośnie gospodarki US oraz pogląd, że słabość w I kwartale była tymczasowa.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here