Naga MarketsKurs dolara bez reakcji na FOMC, S&P500 w miejscu. USD najsilniejszą walutą środy na Forex
Budynek Rezerwy Federalnej

Federalny Komitet ds. Operacji Otwartego Rynku (FOMC) o godzinie 20:00 opublikował oświadczenie podsumowujące dwudniowe posiedzenie dotyczące polityki pieniężnej, w trakcie którego zdecydowano się utrzymać stopę funduszy federalnych w niezmienionym przedziale od 1,5% do 1,75%. Kurs dolara amerykańskiego oraz amerykańskie indeksy, w tym S&P 500, praktycznie nie reagowały na publikację decyzji, którą o godzinie 20:30 podczas konferencji prasowej podsumuje prezes Rezerwy Federalnej (FED), Jerome Powell.


FOMC bez niespodzianek, kondycja gospodarki zgodnie z oczekiwaniami

Informacje otrzymane od czasu spotkania FOMC w grudniu wskazują, że rynek pracy pozostaje silny, a aktywność gospodarcza rośnie w umiarkowanym tempie. Wzrost zatrudnienia był w ostatnich miesiącach solidny, a stopa bezrobocia pozostawała niska. Chociaż wydatki gospodarstw domowych rosną w umiarkowanym tempie, inwestycje trwałe przedsiębiorstw i eksport pozostają słabe. W skali 12 miesięcy ogólna inflacja oraz inflacja w przypadku pozycji innych niż żywność i energia wypada poniżej 2%. Oparte na danych rynkowych mierniki kompensacji inflacji pozostają na niskim poziomie; oparte na badaniach ankietowych mierniki długoterminowych oczekiwań inflacyjnych nie uległy większym zmianom.

Komitet uważa, że obecne stanowisko polityki pieniężnej jest odpowiednie do wspierania trwałego rozwoju działalności gospodarczej, silnych warunków na rynku pracy oraz powrotu inflacji do symetrycznego celu w wysokości 2 procent. Komitet będzie w dalszym ciągu monitorował wpływ napływających informacji na perspektywy gospodarcze, w tym na rozwój sytuacji na świecie i zmniejszoną presję inflacyjną, oceniając odpowiednią drogę do osiągnięcia docelowego przedziału dla stopy funduszy federalnychnapisano w oficjalnym oświadczeniu.

Podsumowanie dwudniowego posiedzenia FOMC będzie miało miejsce również podczas konferencji prasowej zaplanowanej na godzinę 20:30 czasu polskiego:

Kurs dolara najmocniejszy od początku grudnia, FOMC jednak bez wpływu na USD

Chociaż indeks dolara amerykańskiego mierzący relatywną siłę USD do ważonego koszyka walut umacnia się w środę o 0,2% i testuje najwyższe poziomy od początku grudnia, to nie jest to zasługa posiedzenia FOMC. Kurs dolara rósł od początku sesji, najwyraźniej umacniając się w stosunku do pozostałych dolarów – CAD traci 0,4%, NZD 0,3% a AUD 0,25%.

Decyzja nie wywołała reakcji również na rynku giełdowym, gdzie S&P 500 zyskuje od otwarcia około 0,5%, a Dow Jones 0,6%, kontynuując odbicie od poniedziałkowych minimów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here